Nvlddmkm.sys ostatnio pokazuje BSoD

Witam.

Ostatnio mam taki problem. Dziś, kiedy chciałem słuchać muzyki z youtube, nagle rozwalił mi się jeden plik, a mianowicie nvlddmkm.sys. Chcę się dowiedzieć dwóch rzeczy:

1.Do czego jest ten plik?

2.Jak naprawić, żeby nie było już więcej BSoD?

Od razu też napiszę, że kilka razy z rzędu słucham tej samej muzyki, to tak się dzieje. Najpierw czarny ekran, potem jest uciążliwy dźwięk, podobny do tego dźwięku z testcardów, potem BSoD i restart.

nvlddmkm.sys to sterownik karty graficznej NVDIDIA. Sam to możesz sprawdzić przechodząc do: c:\windows\system32\drivers, prawy przycisk myszy na nvlddmkm.sys, Właściwości, karta Szczegóły i inne.

Czy był on ostatnio aktualizowany (mogło stać się to samoczynnie, np. poprzez Windows Update)? Jeżeli tak, to możesz spróbować wrócić do starszej wersji, jeżeli problemy rozpoczęły się przed aktualizacją. Jeżeli nie, to możesz spróbować go zaktualizować. Sterowniki znajdziesz na http://www.nvidia.pl/page/home.html, interesuje Cię opcja STEROWNIKI w górnym menu.

Panel sterowania\Programy\Programy i funkcje

Kolumna Zainstalowano, gdy klikniesz w nią, to aplikacje zostaną posortowane względem daty instalacji.

A może w ostatnim czasie instalowałeś jakieś oprogramowanie, po instalacji którego pojawiły się opisane problemy?

Przejrzenie minidumpów:

bluescreen-ekran-bledu-stop-t114464.html?hilit=minidump#p797327

Albo: szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html

Sposób analizy: wylacza-sie-komputer-t477584.html#p3012506

Ja od siebie dodam aktualizacje Flash Player (Dla IE oraz dla innych) ,oraz BSODy mogą być spowodowane tzw akceleracją sprzętową. Można spróbować tę wyłączyć.

Celuje że używasz Firefoxa - > Opcje > Zaawansowane > Ogólne > odznacz: Korzystaj z akceleracji sprzętowej…> OK.

No dobra, dobrze, że powiedziałeś. Ale źle trafiłeś z trafem. Otóż teraz używam Google Chrome.