[PYTHON/JS] Obsługa strony w JS przez BOT w pythonie

Napisałem program który pobiera, analizuje i wysyła e-mail-em listę zmian w planie lekcji na następny dzień spowodowanych nieobecnością nauczycieli.

Teraz chciałbym wzbogacić go o możliwość wysyłania jej przez komunikatory - z GG nie miałem żadnych problemów, ale niestety pojawiły się one przy próbie wysłania wiadomości do użytkowników skype.

Oczywiście znalazłem Skype4Py ale wymaga ono uruchomionego komunikatora, co niestety nie wchodzi w grę.

W końcu znalazłem stronę https://imo.im/ , która pozwala na korzystanie ze skype’a bez instalacji, jest ona jednak napisana w JavaScript-cie i przez to nie jestem w stanie obsłużyć jej za pomocą urllib2.

Jedyne co potrzebuję to aby program był wstanie zalogować się i wysłać wiadomość do konkretnego użytkownika.

Bardzo proszę o pomoc jeśli nie gotowy kod, to chociaż jakieś naprowadzenie.

Z góry dziękuję z każdą pomoc.

Nie wiem w czym to jest napisane ale zrób tak: zainstaluj sobie firebuga (dodatek do ff_ lub odpal opera dragonfly i przeanalizuj zapytania (GET albo POST) wysyłane w chwili wysłania wiadomości. Kiedy już wiesz na jaki adres masz jakie dane wysłać implementujesz to w swoim skrypcie.