Ocena Konfiguracji - Tani Komputer

Witam wszystkich postanowiłem kupić sobie pierwszy komputer czysto za swoje pieniądze, dlatego też nie jest to super nowy czy też ultra wydajny sprzęt. Prosił bym was o ocenę tej konfiguracji dla następujących wymagani :

-Prace Biurowe

-Internet (Serwowanie po stronach, komunikacja, korzystanie z p2p,)

-Multimedia (filmy, muzyka, Telewizja internetowa)

-Programowanie w C

-Gry (EU2, RagnaRok Online, WoW, NWN, NWN2, EU3, i czasami jakieś nowe ale bez jakieś mocnej grafy )

Konfiguracja jak następuje

Płyta Główna – Asus M2N-X (wiem że jej się nie da rozbudować ale mnie na tym nie zależy, tylko czy jest wydajna)

Procesor – AMD X2 Athlon 4800

Ram - 2x2g Ddr 2 800

Karta grafiki – Asus EN7600GS 512(wiem że ram nie potrzebny ale tą kartę mam za 100zł po znajomości)

Dysk Twardy – Nowy Samsung 320g z 16mb Cache.

Do tej pory miałem

Płyta Główna – Płyta główna ECS RC410L

Procesor – AMD 64 Athlon 3000

Ram - 4x512 Ddr 400

Karta grafiki – Sapphire x700 (nie pro czy XT tylko to zwykłe)

Jak widać to dosyć skromny komp ale dla mnie całkowicie wystarcza, z luźnych rachunków ta nowa konfiguracja powinna dać mi od 30% do ponad 100% wyższą wydajności. I teraz proszę was o komentarze czy tak skonfigurowany sprzęt będzie mi wystarczał oraz gdy bym chciał uruchomić jakąś nową grę na średnich i niżej detalach.

PS. Proszę nie mówicie że coś innego jest w podobnej cenie tylko że lepsze bo wątpię, ja po znajomości mam to załatwiane za trochę poniżej 1tys zł więc to jest dobra cena.

PS2. Jak by ktoś mógł mi powiedzieć czy wyciągnę z 400-500zł za sprzedasz tego drugiego Kompa był bym wdzięczny(Biorę pensje drugą w Grudniu i chcę sobie kupić monitor za 1200zł więc dobrze by było wiedzieć czy będę miał finanse).

PS3. Przepraszam wszystkich za moje błędy w pisowni starałem się je wszystkie wyłapać ale jak coś prześlizgnęło się to przepraszam.

Po co?

Palit 8600 GT Sonic +

Po j… to chyba oczywiste?

Fakt, grafikę warto by było zmienić nawet jeśli nowsze gry maja działać na średnich/niskich detalach.

Od przybytku Ramu głowa nie boli, szczególnie że mam zamiar wrócić do Windowsa na stałe. Do tego fakt że ram jest tani. A tą kartę grafiki mam za 100 zł więc biorąc cena/jakość trudon to pobić.

Do twoich celów 2 GB ramu jest aż nadto.

Oszczędzając na ramie weź lepiej Palit 8600 GT Sonic + bo to karta przyszłościowa.

mam nadziej że 64 bitowego bo 32 bitowy nie obsłyży 3< ramu

dfi/foxconn na chipsecie nvidii nforce570

2x1gb wystarczy.

palit 8600gt sonic+

wd seria aaks 320gb sata2

ważne!!

Może i zmienię ale muszę pogadać ze znajomym jaki mi upust da(jak nie to w styczniu wymienię ceny kart są niskie).

Co do ramu to prawda jest taka że chodzi rzadko to jednak są przypadki potrzeby więcej jego. EU2 czasami nawet do 1g samo zjada więc wolę mieć więcej niż mniej.

Edit.

Oceniajcie też tą konfiguracje a nie dawajcie nową :]

Zasilacz Thermaltake TR2 RX 450W

Przy 4GB będziesz musiał przejść na windowsa 64 bitowego.

Foxconn nF 570SLi ~270 zł

karta ma słabe pamięci na 99% ddr1, ale jak za 100, na lepszą nie masz to tylko brać, jak masz więcej

lub radeony hd z nowej serii

Wiem że 32 nie obsługuje, ale tu nie mam problemu mam 64bit system, jak coś to zostanę na Linuxie. Pytanie moje jest takie czy system 64 bitowy ma jakiekolwiek problemy z 32 bitowymi aplikacjami.

A wracają do tematu, Jak oceniacie tą Konfiguracje czy jest ok czy nie :stuck_out_tongue:

albo korzystać z triala 180dni windows server 2003.

2gb ramu wystarczy (ocz platinum rev2 2x1gb)

palit 8600gt sonic + jest kilkakrotnie lepszy

proc moze jakiś c2d?

e6550 styka

mobo np. ta

EDIT:

i jeszcze amacrox warrior ax400pnf

Jak dołożysz jej pare stówek to się wyrobi

Słabe V na pamięci