Ochrona starego komputera

Witam,

poszukuję jakiegoś programu który będzie chronił pracę komputera (Antivirus, lub jakiś pakiet)

Pentium IV 1,6 GHz, 512 RAM, Geforce 2 Ti 64 MB, 80GB. Coś lekkiego, co nie zamuli pracy.

Komputer wykorzystywany głównie do internetu (poczta, strony, GG) oraz do przeglądania zdjęć, filmów.

W gre wchodzą darmowe rozwiązania lub Kaspersky Internet Security 2010 - ale wydaje mi się

że nie jest to odpowiedni pakiet dla tego sprzętu.

Pozdrawiam

i z góry dziękuję za pomoc.

Comodo internet security

Avira free + Pc tools firewall

Ale zacznie się teraz niepotrzebny spam na kilka stron,odsyłam Cię tutaj jaki-program-antywirusowy-polecacie-t383980.html

Avira Free. Najlepszy i najmniej obciążąjący system, darmowy antywirus.

Avira 10 Personal(darmowa) + PC tOOLs firewall

na takim sprzęcie śmiało instaluj CIS bez antywirusa i AVASTA.

:lol: To już będzie lepsza avira, avast to dziadostwo.

Jeszcze lepszy Eset, całkowicie nie obciąża ramu.

Eset nie jest darmowym produktem.

Avast to wcale nie dziadostwo. Wersja 5 całkowicie zmieniła moje nastawienie do tego produktu i jego skuteczności. Od siebie mogę zaproponować Avasta i firewalla Comodo (jak kolega wyżej) lub Outpost free.

Pozdrawiam!

Avast to jest dziadostwo. Moim zdaniem ośmieszasz się twierdząc, że antywirus, który np. mnie wpuścił 10 trojanów(m.in. downloader’a) i kilka innych syfów jest dobry. :lol: Nawet sobie z tymi syfami nie poradził i musiałem je kasować przy pomocy ComboFix’a…

Bez obrazy, ale równie dobrze mogę stwierdzić, że Ty posiadając jakże ogromną wiedzę na temat zabezpieczeń komputera, ośmieszasz się pozwalając na to żeby dopuścić do zainfekowania komputera. Może korzystam z lepszej wersji free niż Ty niegdyś :slight_smile: Oczywiście wierzę, że skonfigurowałeś Avasta po instalacji. Każdy antywirus ma słabe strony więc w każdym trzeba uzupełnić te braki. W tym przypadku np modułem host protection.

Jak ktoś nie potrafi korzystać z sieci tak ma… Z własnego doświadczenia wiem, że da się efektywnie bez żadnych zabezpieczeń pracować na komputerze przed długi okres bez infekcji. Avast to dobry produkt, ale jak nie jest się kompetentnym,to i Norton czy Kaspersky coś wpuści. Zresztą po co znowu zaczynać całą gadkę o antywirusach? Podałem wyżej link. Posta można nabić,ale całe kłótnie i sprzeczki są niepotrzebne.

a ja polecam Jak chronić się przed wirusami

Ja na starym kompie, słabszym od wspomnianego w temacie, mam Avasta 5, PCTools Firewall i na żądanie MBAM. Sprzęt trochę mieli na starcie i przy aktualizacji avasta, ale potem śmiga normalnie. Zamiast Avasta możesz wrzucić Avirę, albo jak napisał master_zonk6 zainstaluj CIS4. Co do wyboru antywirusa, to jak ściągasz cracki na potęgę i śmigasz po poronionych stronkach, to i tak prędzej czy później coś złapiesz, a jak trochę myślisz i wiesz co robisz ;-), to podane tu propozycje w zupełności wystarczą.

Znajomy ma od zawsze avasta, ja na drugim kompie mam avirę, i nie pamiętam, żebyśmy mieli jakieś problemy z wirusami.