Odblokowanie rdzeni - co w przypadku niepowodzenia?

Płyta i procesor jak w podpisie. W BIOS’ie opcja CoreUnlocker a na płycie przełącznik o tej samej nazwie. Można tak i tak. Po aktywacji okazuje się, że nie wszystko gra - jakieś niestabilności w pracy systemu. Jak przywrócić stan pierwotny ??? W BIOS’ie można zablokować rdzenie ale trzeba wiedzieć które nie pracują prawidłowo. Proszę o kompetentne porady - chciałbym to wiedzieć PRZED a nie PO.

Pozdrawiam …

jak to robileś biosem czy przelącznikiem

Ostatnie zdanie mojego postu mówi wszystko - chciałbym wiedzieć PRZED !!

Pozdrawiam …

linki do poczytania: http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/D … -2959.html

vademecum-amd-phenom-odblokowanie-rdzeni-t340162.html

Dzięki - ten pierwszy artykuł wyjaśnia wszystko; drugi dotyczy płyt Gigabyte a ja mam ASUS’a;

Pozdrawiam …

A ja mam Asrock M3A770DE i w przypadku nie powodzenia na moim Athlon x3 445, w biosie zmieniłem z auto na disabled, czyli wróciłem do pierwotnego stanu i normalnie wykrywa mi 3rdzenie i komp działa jak działał normalnie.

W biosie masz opcje ACC każda ma taką nazwę ale nie każda płyta ma też możliwość blokowania rdzeni, jak np mój asrock. All poradniki i tak są takie same, bo bardzo podobnie, lub tak samo się nazywają te opcje, a wystarczy znać angielski, choć tu to raczej obejdzie się bez lol. Tak samo jak jest z poradnikami do podkręcania, robi się tak samo tylko na każdej płycie są inne opcje ale oznaczają to samo.

Poczytałem o tej płycie i widzę że się nazywa core unlocker ta opcja a nie acc, więc jeśli w biosie jest opcja disabled i auto, to bez problemu można cofnąć swoją czynność, tak samo jak się robi z podkręcaniem sprzętu. Nic się nie popsuje, procek przez tą próbę nie będzie nie stabilny, nie zepsuje się i nie stracisz gwarancji itd.

A co do rdzeni to masz opcję CPU core activation, jest poniżej w.w opcji. Masz do wyboru 0-1-2-3, co 0 to jest 1rdzeniem a 3 jako 4 rdzeń. Dajesz 3 by zablokować 4rdzeń i jeśli nie działa to znaczy że nawet 3 rdzenie nie działają, co oznacza nie da się odblokować.

RedEvil - zaprezentowałeś wzorcowe podejście do problemu - zgłębiłeś dokumentację mojej płyty z opisem BIOS’u włącznie. Twój post powinien być wzorem porady dla zatroskanego problemem forumowicza, takiego jak ja.

Nie żadne ble, ble ani ciamcia-ramcia - ale klarowny konkret.

Jestem pełen uznania i wdzięczności i cieszy mnie, że młodego (?) człowieka stać na taki profesjonalizm.

Pozdrawiam …

Dziękuję, młody to akurat nie jestem:P

Stąd (?). Ale chciałoby się wrócić do adrenaliny wyzwalanej przy River Raid na Atari 800 XL … Mój nick mówi sam za siebie …

Pozdrawiam …