r e k l a m a
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Portal

Odczyt partycji linux pod windowsem

Witam

Czy jest jakiś program na windows 7 ,gdy jak podłącze dysk do laptopa przez usb lub esata to aby widział partycje i mógł zgrać dane z partycji linuxowych ? Dobrze żeby także mógł zapisywać na partycjach linuxowych (np ext3)

według komentarzy na dobreprogramy to nie działa on z windosem 7 i są inne problemy

r e k l a m a

czy za jego pomocą można również zapisywać na partycjach linuxowych ?

Ext2 Installable File System to zestaw sterowników pozwalających na obsługę partycji Ext2 i Ext3 (zarówno odczyt jak i zapis) z poziomu systemu Windows. Po instalacji sterowników partycje linuksowe dostępne będą z poziomu Explorera Windows, tak jak ma to miejsce w przypadku standardowych partycji pracujących pod systemem Windows.

http://www.dobreprogramy.pl/Ext-IFS-for ... 12455.html .

czy za jego pomocą można również zapisywać na partycjach linuxowych ?

nie ,tylko odczyt bo sam go używam,działa też na ext4

Ja od siebie polecę FSProxy. O ile powyższe programy mnie zawiodły, ten cały czas działa. Robi to tak, że uruchamia w tle jakiegoś małego Linuksa, którego jedynym zadaniem jest udostępnienie partycji po Sambie. Potem pracujemy na tym jak na normalnych dyskach sieciowych. Raczej nie ma jak się popsuć - to nie dodatkowy sterownik (który u mnie wywalał BlueScreeny...), tylko zwykły Linux, który odczytuje natywne dla siebie systemy.

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0