Odpowiednia konfiguracja kont w systemie windows xp (sp3)

Witajcie. Jakiś czas temu na vortalu pojawił się artykuł, który świadczył, iż większość użytkowników popularnego systemu lata na koncie admina. Ruszyło mnie to lekko, stwierdziłem, że ja coś z moim przypadkiem zrobię. No i zakładam, że zrobię do tego profilaktycznie format. No i tutaj pojawia się kilka pytań, odnośnie spraw, których niedawno byłem świadkiem. Po zainstalowaniu systemu powstaje konto administratora. No i na nim miałbym wykonywać wszelkie zabiegi - instalowanie programów, grzebanie w ustawieniach systemu. Do tego stworzyć bym chciał dwa konta ograniczone. Jedno na, którym będę pracować, drugie, które będzie dużo mniej wymagające, nie dla mnie. Ale jest tutaj moje małe pytanko. Otóż jak to jest z programami - czasami, wiele z nich po zainstalowaniu na koncie admina widoczna jest już tylko tam. Inni użytkownicy nie widzą ich - brak wpisów w Menu, skrótów na Pulpicie etc. Mógłby ktoś kopsnąć jakiś link albo logicznie opisać jak się zabrać za ten cały interes, aby miało to ręce i nogi? Robienie skrótów z konta admina do innych kont, raz, że jest nieporęczne, dwa, czasochłonne, trzy nieestetyczne. Chciałbym, aby to wyglądało tak, że na koncie admina instaluje sobie parę programów, natomiast są one dostępne dla wszystkich użytkowników. Tak samo z grami. Aby każdy mógł z nich korzystać. Czy instalowanie wszelkiego ustrojstwa w Program Files sprawia takie mankamenty?

  • żeby program był “widoczny” dla wszystkich użytkowników, podczas instalacji wybierz opcję “Dla wszystkich”,

  • jeśli zainstalujesz program w “program files” możesz mieć czasami kłopoty np. ze zmianą konfiguracji programu, jeśli plik konfiguracyjny przechowywany jest w folderze instalacyjnym zamiast w folderze “profilu użytkownika”, jest na to oczywiście sposób, musisz nadać uprawnienia modyfikacji do pliku lub ew. całego folderu z aplikacją (oczywiście z konta admina )

pozdrawiam

polecam po zainstalowaniu programu na koncie admina odpalic go,

niektóre programy po pierwszym odpaleniu tworza sobie dodatkowe pliki i dopiero wtedy beda działały poprawie na innych kontach

Nie każdy program oferuje taką opcje podczas instalacji.

W jaki konkretny sposób nadaje się te uprawnienia?