Odzysk danych z dysku "zewnętrzego" z bad sektorami

Cześć

Jak odzyskać dane z dysku z bad sektorami. Uszkodził mi się dysk a mianowicie wyskoczył błąd memory_managment w serwisie stwierdzono bad sektory. Dysk 2,5" podpinam do komputera za pomocą kabla SATA-USB widać dysk z Mój Komputer, ale nie mogę otworzyć folderu profilowego.

Proszę o wskazówki. Pozdrawiam

TestDisk, Recuva czy z płatnych ontrack easyrecovery czy R-Studio. Tymi programami powinieneś odzyskać dane, o ile dysk nie jest uszkodzony mechanicznie.

Recuva nie radzi sobie z podpiętym dyskiem na USB, ontrack easyrecovery też się wiesza po 5min pracy spróbuje pozostałe…

Ostatnio poradziłem sobie z podobnym przypadkiem uruchamiając Linux Mint w sesji live, jeśli miałeś do czynienia z jakimkolwiek linuksem dasz radę.

 

Czy każda wersja linuxmint jest w wersji livecd ?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Tak, ale nie wiem co kolega miał na myśli bo na pewno samo uruchomienie Linuksa nic nie zmieni.

Chodzi o to żeby podpiąć ten dysk , uruchomić z pendrive lub z płyty jakieś linuxa typu debian live, mint , ubuntu, u wtedy z poziomu linuxa skopiować te pliki.

Będzie widział dysk podpięty przez USB?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Tak, będzie widział dysk USB.

Napisałeś “zewnętrzny” , nie wiem czy chodzi po prostu o zwykły dysk który akuratnie jest teraz na zewnątrz komputera czy tradycyjny dysk zewn w obudowie plastykowej. Miałem kiedyś przypadek z dyskiem zewnętrznym w obudowie plast. któren nagle przestał działać i system pokazywał że już trup. Po wyjęciu dysku z plastyku próbowałem podłączyć go przez przejściówkę SATA-USB ale nie dało się dostać do danych. W geście desperacji i rozpaczy otworzyłem obudowę wolnego kompa z Win7 akurat na podorędziu i dany dysk podłączyłem jako zwykły dysk wewnętrzny SATA do płyty głównej. Wprawdzie Windows się czepiał i miał czkawkę ale udało mi się dostac do danych i je bezpiecznie skopiować.

Programy do odzysku R-studio, TestDisk, Recuva się zawieszają przy próbie uruchomienia jak dysk jest podpięty przez -SATA-USB. natomiast Ubuntu nie widzi dysku …

@Kunktator dysk się z laptopa podpięty do laptopa przez SATA-USB 

Jakieś inne pomysły ?

Program do odzyskiwania, to jedno. Drugie, to nie da się odzyskać plików z sektorów uszkodzonych. Nawet duże pliki, którego część zawiera się w sektorze uszkodzonym - już nie da się się ich odzyskać. Nawet skopiowanie zawartości z uszkodzonego dysku na dysk zdrowy - nie uratuje uszkodzonych plików.

Ale próbuj.

Ten program na stronie autora pisze, że obsłuży nawet Windows 8. http://www.dobreprogramy.pl/Unstoppable-Copier,Program,Windows,13084.html

To malutki program, zaś mając skopiowaną zawartość innego dysku na dobrym dysku - to zawsze można by było normalnie mieć podgląd, ale - co uszkodzone, to w zasadzie przepadło.

 

Dyski widzi, ale po 1,5h kopiowania postęp 0% przy próbie reagowania w programie np anulowanie kopiowania program nie odpowiada… czy problemem może być to że mam windows 10 ?
 

Podczas próby otwarcia dysku przez OpenSUSE Live pojawia się komunikat:

"An error occurred while accessing ‘Home’, the system responded: The requested operation has failed: Error mounting /dev/sdb1 at /run/media/linux/40CA1E73CA1E6606: Command-line `mount -t “ntfs” -o “uhelper=udisks2,nodev,nosuid,uid=999,gid=100,dmask=0077,fmask=0177” “/dev/sdb1” “/run/media/linux/40CA1E73CA1E6606”’ exited with non-zero exit status 13: $MFTMirr does not match $MFT (record 0). Failed to mount ‘/dev/sdb1’: Input/output error NTFS is either inconsistent, or there is a hardware fault, or it’s a SoftRAID/FakeRAID hardware. In the first case run chkdsk /f on Windows then reboot into Windows twice. The usage of the /f parameter is very important! If the device is a SoftRAID/FakeRAID then first activate it and mount a different device under the /dev/mapper/ directory, (e.g. /dev/mapper/nvidia_eahaabcc1). Please see the ‘dmraid’ documentation for more details. "