Odzyskam notatnik?

Witam. Otóż mam takie pytanie, gdyż jak wyczytałem, jest możliwe odzyskać dane ze sformatowanego dysku (Windows XP) Z tym że mi chodzi o zawartość ok. 30 plików z notatnika, które przed sformatowaniem wyfrunęły z zawirusowanego dysku, tj. Porobiły sie kwadraty zamiast tekstu. Czy jest szansa że to odzyskam? Jeżeli tak to jakiego programu do tego użyć?

Próbować odzyskać pliki owszem możesz, choć jeżeli przed reinstalacją systemu były one już uszkodzone to w zasadzie nie ma czego i po co odzyskiwać. W kwestii programów wybierz coś dla siebie: Odzyskiwanie danych tylko nie instaluj ich na dysku z którego zamierzasz odzyskiwać dane lecz podłącz ten dysk do innego komputera.

Ja używałem kiedyś Recover My Files, sporo plików nawet z usuniętej partycji odzyskał.

DiskDigger

OK. Dzięki za odpowiedzi. rgabrysiak w sensie, że podłączyć ten dysk do innego komputera i dopiero odzyskiwać tak? Informatyk jak rozumiem do DiskDiggera należy też podłączyć go do innego kompa?

Tak, w ten sposób unikniesz kolejnego nadpisywania danych co utrudnia ich odzyskanie.

aha. ok, a jak akurat nie mam takiej możliwości. Jakbym spróbował  normalnie na swoim i mi ich nie odzyska, to mogę potem to powtórzyć tę czynność tak jak piszesz na innym kompie i mi je znajdzie? Czy wstrzymać sie?

Im bardziej nadpiszesz dane na dysku z którego zamierzasz coś odzyskasz tym mniejsze prawdopodobieństwo ich odzyskania.

Dzięki Wielkie

Jest do tego masa programów, ale nie zawsze działają one skutecznie. Można próbować poprzez firmę, która zajmuje się odzyskiem danych - tak jest najbezpieczniej.

Rymon a orientujesz się ile kosztuje taka usługa? U mnie w mieście pewnie nie ma takich firmy, chyba że odzyskują też w normalnym serwisie?

Mam jeszcze pytanie apropo czasu. Czy odgrywa on bardzo dużą role?  (Minęło już sporo od formata, a do kompa będę mógł sie dorwać dopiero za 2 tyg) Jeżeli tak, to co robić, żeby nie nadpisywać tego dysku? Nie zapisywać nic na nim tak?

Cena profesjonalnego odzyskiwania danych może “lekko” zaskoczyć i nie wiem czy w tym przypadku warto płacić za taką usługę.

Jeżeli cały czas korzystasz dysku z którego chcesz odzyskać dane to coraz bardziej je nadpisujesz, a tym samym szansa ich odzyskania coraz bardziej maleje.