"oleisty" wyciek na sekcji zasilania - MSI 970 GAMING

witam, dziś przy rozbieraniu komputera zauważyłem wyciek spod radiatora sekcji zasilania procesora, po wstępnych oględzinach nie jest to płyn z zewnątrz komputera, konsystencję ma podobną do syropu lecz jest bez zapachu, termopady są całkowicie umoczone w tym płynie i wyciekł na drugą stronę laminatu. komputer działa normalnie i w pełni stabilnie (potrafi działać nonstop 3 dni i nie ma żadnego problemu) płytę mam jekieś 3 miesiące, czasami ma problem z zabootowaniem i wywala komunikat że 3 razy się niepoprawnie uruchomił ale to jedynie przy restarcie kompa i z windows 7 na pokładzie (przy 10 nic takiego się nie dzieje). można to normalnie alkoholem izopropylowym wyczyścić? załączam zdjęcia tego jak to wygląda, liczę na szybką odpowiedź pozdrawiam :slight_smile:

Z wentylatora pewnie poszło “smarowidło”. Miałeś od nowości tą kartę? Smarowałeś jakoś? Przetrzyj delikatnie, nie przejmuj się.Nie musisz używać alkoholu, jak nawet zostanie tłuste to nic się nie stanie. Więcej sobie zaszkodzisz, jak zrobisz krzywdę ścieżkom, czy innym układom.

chodzi o to że nic z wentyla nie pociekło wygląda na to że termopad się spocił, wyczyściłem wszystko alkoholem izopropylowym ale czarna smuga pozostała i okropnie to wygląda :/ . Dałem nowę pastę pod proca i sprawdzam temperatury :) 

Wygląda to na przegrzanie termopada - typowa usterka płyt głównych pod AMD. Przemyć spirytusem, założyć nowy termopad i czekać na kolejny wyciek lub awarię sekcji zasilania (zależy jak mocno CPU jest eksploatowany).