WP i Onet się nie ładują, inne strony działają

Witajcie

W internecie, a nawet i na tym forum jest wiele wątków na podobny temat, jednak w żadnym z nich nie dostrzegłem sposobu, który mógłby mi pomóc.

Dzisiaj rano jak zawsze odpaliłem kompa i chciałem uruchomić stronkę Wirtualnej Polski. I cóż … w lewym dolnym rogu napisane jest: oczekiwanie na ker.www.wp.pl. Generalnie stronka próbuje się uruchomić, ale za bardzo nie może, tak jakby coś ją blokowało. Kiedy wcisnę F5 lub wpiszę inny adres strony i klepnę ENTER to to aktualna wersja strony WP pojawi się na chwilę, ale potem znowu znika. Postanowiłem odpalić zatem ONET i tutaj podobna historia. Nie uruchamia się. Inne strony jak np. YouTube, o2, Allegro hulają normalnie. Sprawdziłem prędkość i jest OK, generalnie NET nie zmula wcale.

Generalnie nawet nie wiem gdzie szukać problemu, bo nic nie instalowałem ostatnio, a wczoraj internet śmigał normalnie. Sprawdziłem na innym kompie w tej samej sieci i to samo. Z kolei na jeszcze innym WP działa, a ONET nie działa. To jakiś KOSMOS totalny dla mnie.

Proszę pomóżcie, być może mieliście podobny problem i wiecie co z tym zrobić ?

Dodam, że internet mam z NETii (swoją drogą ich stronka też się nie odpala), system WIN7 64. Wyłączanie zapór, antywirusów przebrnąłem. Przywróciłem nawet system z przed dwóch dni i dalej to samo.

Będę wdzięczny.

FIXER

Pokaż zawartość pliku hosts:

C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts

Zmień domyślne adresy serwerów DNS w konfiguracji połączenia na:

208.67.222.222

208.67.220.220

:arrow: Instrukcja

Oczywiście musisz zmienić DNS w Twojej karcie sieciowej dla IPv4 :slight_smile:

Pobierz i zainstaluj CCleaner. Wyczyść tym programem pamięć podręczną przeglądarki, cookies , Cache DNS, pliki tymczasowe.

Dzięki wielkie za odpowiedź.

Piszę na szybko, bo właśnie wychodzę. Niestety podmiana DNS nic nie pomogła. Plik hosts podrzucę później, bo jest dość duży, a to za sprawą, że używam SpyBota i on dopisał sobie do niego znaczną część.

Fixer

To wszystko wyjaśnia. Zapewne użyłeś ochrony plików hosts i przeglądarek w Spybot S&D, cofnij zmiany w programie i po problemie.

Odinstalowałem SpyBota, usunąłem wszystkie jego pozostałości w folderach, dodatkowo zmieniłem nieco plik hosts, gdyż był za duży aby go wkleić na forum. Aktualni wygląda tak:

# Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.

#

# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.

#

# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each

# entry should be kept on an individual line. The IP address should

# be placed in the first column followed by the corresponding host name.

# The IP address and the host name should be separated by at least one

# space.

#

# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual

# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.

#

# For example:

#

# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server

# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host


# localhost name resolution is handled within DNS itself.

#	127.0.0.1 localhost

#	::1 localhost

Niestety nic nie pomaga. Dalej to samo, to jakaś masakra :-/

FIXER

Dodane 23.05.2012 (Śr) 9:12

Postanowiłem zrobić formata i … dalej nie działa. Pierwsze odpalenie systemu WIN7 i lipa te same objawy.

A zatem na 100 proc to nie wina kompa.

Co radzicie ?

Fixer

Witaj,

opisujesz problem dobrze mi znany i ostatecznie rozwiązany. Mam też operatora Netia, łączę się za pomocą Wi-Fi z urządzeniem Pireli DRG A223G i tez WP i Onet oj bardzo długo się ładowały. Działo się to i na Laptopie i tez na PC stacjonarnym po RJ-45 podłączonym do routera. Dzwoniąc z innej sprawie na infolinię podpytałem o tą sprawę, koleś na dziale technicznym wyraził się konkretnie że jest to wina ustawień MTU które w urządzeniu miałem na Auto czyli 1492 a koleś zmienił mi to na Ręczne i wartość 1432. Tłumaczył mi jak to powinienem zmienić ale ja logują się do urządzenia jako user i hasełko user takich uprawnień nie miałem. Ale jak chcesz wiedzieć co i jak i masz taki sam model to dzwoń na 801 802 803.

Pozdrawiam.

Wielkie, wielkie dzięki !!

U mnie się udało, czyli mogłem samodzielnie przestawić wartości o których piszesz. Teraz wszystko hula.

Naprawdę wielkie dzięki za pomoc :slight_smile: