r   e   k   l   a   m   a

OpenOffice, Writer - numeracja stron dokumentu

Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

6 postów w tym temacie

Napisano

Witam.

Mam problem, który na początku wydał mi się banalny, ale po wielu próbach przeskoczenia okazał się trudniejszy niz myślałem.

Jak w edytorze tekstu OpenOffice'a ponumerować strony dokumentu, ale nie od 1 ?

Przykładowo: mam 10-stronicowy dokument i chce dodać numery stron od 6-15.

Z góry dzięki za podpowiedź

Pozdrawiam

Napisano

tworzysz sekcje/podział strony i wstawiasz numerację od danej sekcji/podziału - podobnie jak w office

Napisano

Pewnie w nagłówku lub stopce będzie taka możliwość. Nie mam teraz dostępu do tego oprogramowania, więc dokładnie nie jestem w stanie Ci powiedzieć.

r   e   k   l   a   m   a

Napisano

Stopka -> Pola -> Nr strony. Jak już się to pojawi, to klikasz szybko 2 razy na numerze strony (powiedzmy na 1) i tam masz opcję przesunięcia numeracji.

Napisano

Stopka -> Pola -> Nr strony. Jak już się to pojawi, to klikasz szybko 2 razy na numerze strony (powiedzmy na 1) i tam masz opcję przesunięcia numeracji.

Wielkie dzięki. Ja właśnie wokół tego krążyłem, ale nijak nie potrafiłem przesunąć numeracji. Dodam tylko, że okno z opcją przesunięcia otworzyło się dopiero jak dwukliknąłem... na lewej połówce numeru :)

tworzysz sekcje/podział strony i wstawiasz numerację od danej sekcji/podziału - podobnie jak w office

Zatem jest i drugi sposób :) Dzięki.

Napisano

Dobrze a co zrobić jeśli chcę zanumerować strony od 11-56? Ja posiadam obecnie wersje openoffice.ux.2.0 pl i po wpisaniu wartości większej niż 10 nie pokazują mi się numery stron w stopce. Jak rozwiązać ten problem?

Złączono Posta: 20.01.2006 (Pią) 14:02

Widzę że trudno jest uzyskać odpowiedź na tym forum. Znalazłem już to co szukam ale dla tych którzy nadal poszukują poniżej opis całej procedury:

Format => Akapit => Przepływ tekstu. Zaznaczyć Podziały,Wstaw i ze stylem strony.

Wpisujemy od której strony ma zacząć się numeracja, a dalsze kroki to:

Wstawić stopkę "pierwsza strona", wstawić w niej pole "numer strony"

Nie płakać, jak coś się nie uda powtarzać do skutku.

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0