Opera 10 i java ze strony Onetu

Witam,

wie ktoś jak ominąć problem, który daje onet z Javą i Operą?

Musiałem z Firefoxa przejść na Opere, ponieważ przy dużej ilości otwartych kart Firefox mi muli. :confused:

No i chciałem ostatnio odpalić czat onetu, no i nie działa. Buum. :confused: Onet przenosi do strony java.com w celu pobrania oprogramowania. Kiedy ustawie w Operze przedstawianie się jako Firefox, to wyskakuje od razu instalacja javy, a jave mam. Gdy przedstawiam się jako internet explorer to nie wyskakuje żaden komunikat ani nie przenosi na stronę javy.

Jak ominąć ten błąd?

Włączyć obsługę Javy.

[F12]

Obsługę javy mam włączoną. Na stronie java.com sprawdzałem, identyfikacja wykazała, że mam najnowsze oprogramowanie java.

Pobierz i zainstaluj jeszcze raz JavaSun 1.6

Gdzie znajdę to JavaSun 1.6 ?

http://www.java.com/pl/download/

Zainstalowałem i nic z tego. :confused:

Używasz może AdblockPlus, AdMuncher, NoScript, albo jeszcze coś innego - wyłącz to na stronie czatu i po problemie …

AdblockPlus używam tylko w Firefoxie. W Operze nic, czysta operka.

Ciasteczka włączone?

Tak. Tutaj wygląda po prostu na błąd onetu/javy. Bo po włączeniu czata po prostu przenosi na stronę z pobieraniem Javy. A gdy przedstawie sie jako Firefox to Java od razu zaczyna się instalować. Tyle, że w Firefoxie czat normalnie się ładuje.

Mam tak samo :slight_smile: ,

próbowałem w Chrome i trzeba było zainstalować jakiś plugin Onetu #-o

@master_zonk6 działa Ci to pod Operą ?

Sprawdziłem i niestety mam to samo… Mam nadzieję, że szybko to naprawią. Przedstawianie się jako IE nic nie daje, a jako Firefoks następuje instalacja Javy, która też nic nie daje. :expressionless:

Niestety ale i na Firefoksie jest to samo. :expressionless: Widocznie wina po stronie Onetu

A no właśnie :? . Na portalu Opery problem z tym czatem był sygnalizowany już parę lat temu.( ! )

Osobiście nie korzystam z tego czatu, może trzeba do nich po prostu napisać? ![-o<

@up:

Może trzeba napisać, ale z pewnością nie jedna osoba pisała. Też trochę czytałem i od kilku lat jest ten problem. Podobno Java jest pisana na IE.

Mi na Firefoxie działa bez problemu. Dziwne… :confused:

@edit:

Poświęciłem się i napisałem. Ciekawe czy coś z tym zrobią. Może mają ukrytą umowę z Microsoftem i muszą promować IE? xD

Le_mar , emajer5 , Na Opera 9.64 nie było tego problemu. Na Opera 10 beta również. :expressionless: Możliwe, ze to naprawią.

Można ręcznie ustawić ścieżkę (np. C:\Program Files\Java\jre6\bin) do katalogu gdzie jest wymagany plugin (npdeploytk.dll) > opera:config#UserPrefs|PluginPath

lub skopiować go do katalogu Opery (np. C:\Program Files\Opera\program\plugins).

Niestety… przynajmniej w przypadku czat.onet.pl zauważyłem że po załadowaniu apletu mogą wystąpić problemy z zamykaniem przeglądarki.

BTW

Normalnie Opera korzysta z Javy raczej bezpośrednio - na różnych innych stronach z apletami Javy nie zauważyłem takich problemów.

Jak już wcześniej wspomniałem, napisałem do Onetu.

Dostałem wczoraj odpowiedź, ale dziś odczytałem dopiero. ; P

Tak wiec spróbuję. ; P

@edit:

Ciekawy jestem czy to pomoże… dopiero jutro się będę z tym bawił, dzisiaj nie mam czasu. ; P

Hmm… sprawdzałem przed chwilą u siebie.

Kilka poprzednich wersji JRE - tak samo jak przy aktualnej, aplet z czat.onet.pl ładuje się dopiero po wcześniejszym ustawieniu ścieżki \Program Files\Java\jre6\bin.

Jeszcze starsze wersje (np. JRE 6 u10) - aplet się nie ładuje, brak przekierowania na stronę downloadu JRE, ustawienie ścieżki nie pomaga.

Czyli co dokładnie zrobić, aby odpalić jave w Operze?