Opóźnione uruchamianie [PPPoE]

Witam wszystkich Forumowiczów DP!

Mam połączenie internetowe typu PPPoE. Podczas uruchamianie komputera [system XP Pro], po wyświetleniu “Zapraszamy” i pojawieniu się pulpitu, ikonek itp. następuje “zawieszenie” się na około 1,5 minuty systemu, potem następuje “załadowanie” karty sieciowej [pojawienie się ikony obok “zegara”]

Problem “zawieszenia” całkowicie zanika, gdy odłącze kabel ‘od neta’-stąd przypuszczam, że właśnie ładowanie się tej ‘karty sieciowej’ jest problemem.

System ‘‘świeży’’ po drugim już formatowaniu, regularnie czyszczony CCleanerem, w autostarcie tylko antywirus, nie instaluje żadnych “śmieci”, tylko podstawowe oprogramowanie: biurowe, przeglądarka itp; wszelkie potrzebne sterowniki zainstalowane.

Próbowałem też narzędzia BootVis ale bez rezultatu :?

Proszę was o pomoc, jak sprawić, żeby nie było tego “przestoju” w uruchamianiu.

Pozdrawiam :wink:

[Wybaczcie jeśli niewłaściwy dział, dopiero zaczynam przygodę na Forum DP]

Hej,

:arrow: Podaj jaką dokładnie posiadasz płytę główną i kartę sieciową. Cy nie jest to przypadkiem karta zintegrowana?

:arrow: Z jakiego systemu korzystasz? I czy zainstalowany w nim jest najnowszy Service Pack?

:arrow: Sterowniki do chipsetu płyty głównej i do karty sieciowej zainstalowane?

Pozdrawiam,

Dimatheus

:arrow: Płyta główna: ELITEGROUP N2U400-A oparta na nForce2

Szczegółowa specyfikacja: http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?CategoryID=1&DetailID=380&DetailName=Feature&MenuID=24&LanID=0

Karta sieciowa oczywiście zintegrowana, w menedżerze urządzeń figuruje pod nazwą: NVIDIA nForce MCP Networking Controller

Dane z instrukcji do płyty głównej:

Onboard LAN

The VT6103L is a Physical Layer device for Ethernet 10BASE-T and 100BASE-TX using category 5 Unshielded, Type 1 Shielded, and Fiber Optic cables

:arrow: System: XP Professional SP2 [dotąd uważałem że SP3 nie jest mi potrzebny i niewiele wniesie do funkcjonowania systemu]

:arrow: Sterowniki zainstalowane, “najnowsze” dostępne ze strony producenta [swoją drogą że z 2003 roku-ale jaki sprzęt wiekowy takie i sterowniki:P]

Problem pojawił się wraz ze zmainą dostawcy internetu [obecnie mam “osiedlówkę”], wcześniej miałem Netie-zero problemów; także gdy korzystałem z neta na akademiku, podłączanego w podobny sposób [kabel LAN, z tą różnicą że nie było wymagane uwierzytelnianie przez login, hasło] również bezproblemowo.

Niby problem błahy, bo 1-2 minuty czekania nikogo nie zbawią-ale staje się to powoli denerwujące :wink:

Dodane 31.07.2011 (N) 17:18

Odświeżam temat, ponieważ udało mi się znaleźć rozwiązanie tego problemu.

Nie jestem znawcą w kwestiach sieci, więc wyjaśnię to baaardzo prosto, bez zbędnych profesionalnych określeń.

W swoim komputerze posiadam kabel LAN podpięty do wbudowanej na płycie głównej karty sieciowej opartej na nForce2. Gdy podepnę do tej karty jakikolwiek kabel sieciowy, w pasku zadań, obok zegara wyskakuje mi ikonka takich 2 komputerków, klikając na nie otwieram “Połączenia sieciowe”.

W oknie “Połączenia sieciowe” mam pozycję “Połączenie lokalne. Nvidia nForce Networking Controller” z taką ikonką 2 komputerków. Klikam na tym prawym i we “Wlaściwościach” odhaczam pozycję “Protokół internetowy (TCP/IP)”… i to jest całe rozwiązanie. Po restarcie problem zniknął.

Tylko jeszcze mała, ale ważna uwaga. W oknie “Połączenia sieciowe” oprócz ikony “Połaczenie lokalne. Nvidia nForce Networking Controller” mam też drugą ikonę “XXXXXX. Miniport WAN [PPPoE]” gdzie XXXXXX to nazwa mojego dostawcy internetu I używając tej drugiej ikonki łącze się z netem —> uwaga jest taka, że we “właściwościach” tej drugiej ikonki też jest pozycja “Protokół internetowy (TCP/IP)” i jej nie należy wyłączać bo będzie po necie. Po prostu rozchodzi mi się o to, żeby zastosować tą wskazówkę do właściwej ikonki, nie do tej którą łaczysz się z internetem.

Przepraszam jeśli troche zamieszałem ale chcę pomóc przyszłym userom którzy natrafią na ten temat.

Pozdrawiam :wink:

Hej,

Tutaj powiedzmy bym się kłócił - czasami poprawki z SP usprawniają działanie komputera w konkretnych konfiguracjach.

A w tej nowej sieci masz z góry przypisany adres IP? Czy we właściwościach protokołu TCP/IP w ustawieniach sieciowych masz zaznaczone, by adres pobierał się automatycznie czy wpisane są konkretne dane - adres IP, maska podsieci i brama domyślna?

Po restarcie pole automatycznie nie zaznaczyło się ponownie? Łączenie się z siecią bez aktywnego protokołu może być dość problematyczne.

Pozdrawiam,

Dimatheus