Orange Free - słaby Net i dziwna ikona zasięgu

Korzystam z mobilnego Internetu w Orange Free i od pewnego czasu zauważyłem słabsze wczytywanie się stron. Zacząłem obserwować w aplikacji orange zasięg i zauważyłem, że Net słabo chodzi gdy pojawia się ta ikonka jak na zdjęciu poniżej. W instrukcji modemu nie ma takiej ikony. ta ikona wygląda jak drukowane AT albo strzałki góra dół - trudno stwierdzić, bo jest dość niewyraźna. Modem to - Huawei E1752. Dodam, że na innym kompie też taka ikona mi się pojawia. Tam mam też taki sami model modemu. W aplikacji orange mam zaznaczoną automatyczną aktualizacje, także modem posiada najnowsze oprogramowanie.

image_id: 5443

Jest obecnie godzina 3 w nocy i na speedtest.pl otrzymałem taki wynik 57235619

Ikona ta dziwna była podczas testu.

Po paru minutach zrobiłem kolejny test z tym, że ikona była już 3G i zasięg 3 kreski na 4 57235643 pod koniec testu badania uploadu znowu ikona zmieniła się na tą dziwną.

Jeżeli mam tą ikonę dziwna to mam zasięg 3/4 kreski z tym, że strona wczytuje się powoli albo czasami nawet nie.

Kiedyś na tym Necie osiągałem na tym teście prędkości ok 6MB/s a teraz tylko 2MB/s i to w nocy.

Hmmm dziwne używałem kiedyś Orange Free przez 2 lata na umowie lata 2009-2011r na modemie ZTEMF636 i w 3G nie widziałem takiego krzaczka. I dziwne,że na 3G tym bardziej w nocy masz ledwo powyżej 2MB download :/. Może skontaktuj się BOK Orange,albo poczekaj aż ktoś może tu zna problem i Ci doradzi. Ja na Twoim miejscu zadzwoniłbym do nich a jak nie masz daleko to się przeszedł czy podjechał. Pozdrawiam :slight_smile: