Osobna wtyczka Flash w Firefoksie to tragedia

Odkąd wprowadzono osobną wtyczkę Flash w Firefoksie to zaczął się on zacinać, wywalać błędy samej wtyczki jaki i wysypywać całą przeglądarkę, wcześniej tego w ogóle nie było. W dodatku to oddzielenie wtyczki od przeglądarki miało zwiększyć stabilność a tu efekt jest dokładnie odwrotny. To jest tragedia, jak można było do tego doprowadzić? Poza tym, ostatnie wersje dosłownie pochłaniają pamięć RAM, gdzie wcześniej no moim komputerze Firefox zajmował najmniej miejsca, przez co również działa znacznie gorzej (mam 512MB RAM-u, ale kiedyś to wystarczyło).

Co do ramu to można zoptymalizować Firefoxa

Pod przeglądarką Firefox:

Wpisz w pasek adresu

about:config >enter>kliknij w zachowam ostrożność,obiecuje

Znajdź w polu filtr:

Zmniejszenie zużycia pamięci

browser.sessionhistory.max_total_viewer <-Kliknąć lewym myszki>modyfikuj >ustawić na 0

Zwiększenie prędkości przeglądania stron

network.http.pipelining > true

network.http.proxy.pipelining > true

network.http.pipelining.maxrequests > (powiedzmy) 30

network.dns.disableIPv6 >true

plugin.expose_full_path > true

Kliknij prawym przyciskiem myszy i Dodaj ustawienie typu -> liczba całkowita (integer) i stwórz

content.notify.backoffcount > 5

nglayout.initialpaint.delay > 0

ui.submenuDelay > 0

Pozbycie się po 10MB na zakladke podczas minimalizacji Firefoksa

Stwórz wartość logiczna (Boolean)

config.trim_on_minimize > true

restart

Całkiem inny Lisek :wink:

Witam! Też z chęciom skorzystałbym z tej rady jednak nie rozumiem gdzie to wpisać #-o . Proszę troszkę jaśniej :wink: .

Krótko mówiąc każdy użytkownik tej przeglądarki powinien być super ekspertem i konfigurować ją lepiej niż ci którzy ją tworzyli, to czysta paranoja. Takich porad czytałem już mnóstwo i na ogól końcowy efekt jest na ogół mizerny. Mimo wszystko życzę powodzenia. :slight_smile:

floyd , twoja wypowiedź nic nie wnosi do wątku ,twój podpis też mało optymistyczny,a jak porady tylko czytasz a nie stosujesz to efektów nie oczekuj.Dla mnie efekt bomba :wink: A Firefox jest jakbyś nie wiedział bardzo przyjazną do konfiguracji przeglądarką.

Oczywiście, że próbowałem stosować tego typu porady i powiem tak: Przyczyn, że dany program w tym przeglądarka działa źle może by setki. Sama zmiana konfiguracji może dla konkretnego komputera coś tam w pewnym stopniu usprawnić, ale nie jest zasadą uniwersalną czyli dla każdego komputera bo to by oznaczało, że twórcy przeglądarki są głupcami, a w to chyba sam nie wierzysz. Firefox jest bardzo przyjazną przeglądarką do konfiguracji? Oczywiście, musisz jeszcze tylko do tego przekonać panią Jadzię która właśnie kupiła sobie komputer.

floyd , przeczytaj:

Ja tu widzę jedną przyczynę.

I oczywiście nie wierzę w głupotę twórców…może po prostu sądzą że każdy ma super sprzęt… a jak pani Jadzia właśnie kupiła, to ma coś mocnego.

Osobna wtyczka flash to osobny proces wtyczek (bo chyba o to w twoim poście chodzi) flash, sliverlight, java, qiuck time, dostępna w Firefoxie 3.6.4, tylko zauważ to że jest to wciąż edycja testowa, więc mają prawo pojawiać się tego typu błędy, i po to są wersję testowe żeby je możliwie jak największą ilość tych błędów wyeliminować.

Pani Jadzia doszła do wniosku, że to wtyczka Shockwave flash powoduje jej problemy i po prostu ją wyłączyła. Pozdrowienia od pani Jadzi :slight_smile:

look997 , 512 MB RAM to mało dla Firefoksa. Pora dokupić lub rozglądać się za inną przeglądarką mniej zasobożerną np Operą :idea:

Możecie wierzyć ,nie wierzyć, po zastosowaniu ww tweaków na paru kompach Firefox śmiga o niebo lepiej ,i jak czasem u mnie połknął sobie ni z tego ni z owego bez pytania 250 mb ram to teraz nie bierze więcej niż 50-100 mb,jak ciut przesadza wystarczy zminimalizować i przyglądać się z uśmiechem menadżerowi zadań,a obecnie siedzę sobie na kompie tylko do internetu i ma 396mb ram.Ww tweaki nie mają związku z wtyczkami,to inna bajka,można ręcznie sprawdzać częściej czy są aktualizacje ,bo Firefox jakoś u mnie sprawdza okresowo,a nic nie znajduje.

floyd , dzięki za pozdrowienia ,pozdrów również,i może daj pani Jadzi adres forum dobrychprogramów to może jej ktoś pomoże :smiley:

Tyle że powinno być to ustawione domyślnie, dyć to tylko przeglądarka, a nie kobyła, np zasobożerny skomplikowany edytor grafiki.

look997 , no i? To raczej się nadaje na bloga chyba. Nie widzę tu sformułowanej prośby o rozwiązanie? Czy zwyczajnie chcecie sobie ponarzekać? Przenosiny.

No i dobrze ze życzysz powodzenia!! Bo ta porada działa i można śmiało z niej korzystać :!: Strony ładują się dużo, dużo szybciej!

Dziękuję Ci Łukash i pozdrawiam! :wink:

Opera jest niezła, ale jednak trochę jej brakuje (nie rozpisujmy się o tym) sęk w tym, że właśnie Firefox był (i chyba nadal jest) najmniej zasobożerną przeglądarką na mój komputer (dokupić RAM-u niestety nie mam możliwości).

A weź spróbuj chroma…

Ten staruch Firefox już przemija, trzeba się zastanowić nad inną, nową przeglądarką, a Chrome jest świetną alternatywą, o prędkości tej przeglądarki nawet nie będę mówił…

Co do ram’u nie bierze najmniej, przy jednej karcie mam 60MB ale nie wiem jak u Ciebie będzie,

Do niczego Cie nie namawiam, ale spróbować zawsze warto…

@look997 nie musisz dokupywać ramu, mój firefox zjada po tej optymalizacji max 101MB przy otwartych 5 kartach.

@Łukash dzięki za dobry tutorial teraz mam lekkiego firefoxa :slight_smile:

Oj próbowałem i to od pierwszych bet, od tego czasu jest lepiej, ale nadal pochłania zbyt dużo RAM-u (przez co muli). Firefox jeszcze sobie jakoś radzi, chociaż właśnie ostatnio trochę szwankuje.

Proces plugin-container.exe powoduje niestabilność systemu Windows XP SP3 pl 32bit , bez ograniczeń pochłania zasoby pamięci i zużycie procesora . Dotyczy to wtyczki Adobe flash player .

Przemija ? może 3.0 jest dość leciwy ale 4.0 jest szybszy od Opery i wcale nie jest gorszy od Chrome. Do tego interfejs po liftingu.

PS:

Do Modów fotka chyba nie jest za duża ?

Dodane 04.01.2011 (Wt) 18:10

Nie wiem jak na XP ale na Windows 7 x64 SP1 i na XP x64 SP2, Firefox 4.0 b9 + Flash Player 10.2 zachowują się w 100% stabilnie.