Pamięć 256MB

Mam taki problem,zienilam sobie pamiec na 512,a stara 256mb sprzedalam na allegro.Teraz osoba ,ktora ja kupila pisze,ze jej kompy (a ma 3) wykrywaja pamiec ale pokazuje ze jest 128mb. Czy to mozliwe???

Złączono Posta : 10.03.2006 (Pią) 22:00

Pan ktory kupil ode mnie pamiec napisal tak:

"komputery które posiadam są niewątpliwie już stare, bo gdyby były nowe to miały by pamięć nie DIMM ale DDR2.

Moje płyty główne są różnych firm Intel, ASUS i Shutle w każdej płycie Głównej mam po trzy sloty pamięci w każdym banku (slocie) mam

zainstalowane pamięci 256 MB, czyli moje komputery rozpoznają pamięci 256 MB. Bios jak i Windows wyświetlają mi te pamięci jako 768 Mb. (3x256)

W jednym komputerze miałem jeszcze jeden bank wolny i chciałem sobie dokupić kość 256 MB, ale niestety, po próbach w moich trzech komputerach,

tylko pani kość pamięci wyświetlana jest jako 128 MB, więc nic mi to nie da jak udam się do jakiegoś sklepu komputerowego."

czy ktos jest mi w stanie pomoc? jak mam sie dogadac z tym panem?

Niech wrzuci do któregoś kompa tylko tę twoją pamięć, to wtedy mu pokaże ile ona ma MB. Lub może jest problem z taktowaniem tej pamieci, niech spróbuje pogrzebac w BIOS-ie żeby zmienić zegar taktujący pamięć

Tak to mozliwe , wiekszość starych koputerów zwłaszcza na chipsecie intela BX miała problemy z prawidłowym rozpoznawaniem pamięci “jednostronnych” takich gdzie kostki pamieci znajdowały się tylko po jednej stronie płytki.

Dokładnie z tego co pamiętam to upgrade biosu pomagał.

DDR2 to też DIMM

Niech zaktualizuje BIOS.

Dzięki wielkie za odp. Kupujący włożył pamięć do swojego czwartego komputera w biurze,gdzie ma nowszą płytę “i815” i wyświetla mu 256mb.

Do starych kompów powinno się stosować pamięć SDRAM z oznaczeniem BX i wtedy jest dobrze,jeśli stosuje się inne pamięci to bios płyty nawet najnowszy tej pamięci nie wykrywa lub pokazuje połowę jej pojemności lub są inne dziwne zjawiska.