Pamięci ddr3 1333 a chodzą z 671 Mhz

Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego w biosie widzę jako 1333 Mhz a programy identyfikujące sprzęt widzą 671 Mhz.

Czy należy coś zmienić w biosie?

jeżeli masz 1 kość tych ddr3 i drugą ddr2 to automatycznie te ddr3 zwalniają do ddr2-jeżeli masz, to wyjmij pamięci ddr2 tak, by zostały tylko ddr3 Jeżeli nie masz pamieci ddr2 w kompie to wystarczy podkręcić RAM do 1333Mhz-Tutaj Google :slight_smile:

Co ty mu za głupoty piszesz, co??? Jak może mieć razem DDR3 z DDR2, chyba takim głąbem nie jest. A nawet jeżeli wrzuciłby by DDR2 z DDR3, to mobo czy to AM3 czy S1366 obsługuję tylko DDR3:P W biosie pewnie przestawiło Ci się taktowanie, musisz zmienić na odpowiednią wartość.

na płycie mam tylko jedną pamięć ddr3 1333. A swoją drogą nie można wkładać jednocześnie ddr3 i ddr2 jeśli jest nawet taka płyta. a pamięci ddr3 mają inne gniazdo niż ddr2.

Inne propozycje?

Są dwa wyjaśnienia:

  1. Wszystko jest w porządku, ponieważ prędkość pamięci DDR3 liczy się “podwójnie”, podobnie jak DDR1 i DDR2; t.j. jak ja mam DDR2 800MHz to jest ich efektowne taktowanie. Te “prawdziwe” wynosi właśnie 400MHz. Nie zrozum mnie źle, wszystko jest w jak największym porządku. Po prostu, SDR oznacza Single Data Rate, a DDR oznacza Double Data Rate (czego już chyba nie muszę tłumaczyć).

  2. Może masz procesor AMD i włączoną opcję w BIOS’ie “Cool’n’Quiet”, która powoduje zmniejszenie prędkości procesora w czasie mniejszego zapotrzebowania na moc obliczeniową w celu zmniejszenia poboru energii. Tak przy okazji, procesor jest dzięki temu chłodniejszy :stuck_out_tongue:

To tak na moje oko, no i osobiście obstawiam tą pierwsza opcję.

Piwo dla pana Kichaa, albowiem ma rację. Opcja nr. 1 - wszystko jest w porządku.

ramt.png

dziękuję za wyjaśnienie teraz mi pasuje. Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę.

http://pl.wikipedia.org/wiki/CAS_latency - tu poczytaj jeszcze.