"Partycja niesformatowana" - jak uratować dane?

Od paru dni moja partycja na dysku wogole nie dziala… :confused: na szczescie nie ma na niej zainstalowanego windowsa…uffff… po kliknieciu na ikone tej partycji (dwa razy) komp dostaje malej przycinki ii… wyskakuje komunikat ze ta partycja jest nie sformatowana i pyta mnie czy chce ja teraz sformatowac… ludzie co jest? Wkurzylem sie zrobilem reinstalke windowsa i calego oprogramowania, ale to nic nie zmienilo, najprosciej jest sformatowac ta partycje, ale tam jest bardzo duzo waznych rzeczy, ktorych nie moge stracic…:confused: POMOCY! !!

Możesz ściągnąć sobie jakąś LiveCD (np Ubuntu) i sprawdzić czy da radę skopiować pliki z tej partycji na inną. Można też spróbować zamiast formatować to przekonwertować ją.

Napisałeś, że parytycja ci nie działa, ale nie napisałeś co robiłeś, że nie działa. Tak sama od siebie nie powinna przestać reagować. Postaraj sobie przypomnieć co nabroiłeś, to może ktoś ci podpowie jak to naprawić :wink:

zebym ja pamietal…:confused: ogolnie na tej partycji to ja tylko trzymalem pliki nic wiecej z nia nie robilem…:confused: ale jak ja przekonwertowac?

Ja używam Acronis Disk Director. Bardzo dobry program. Mam wersję bootującą z CD. Polecam. Tworzenie partycji, dzielenie, zcalanie, konwertowanie itd.

Nie jestem pewny, ale jak przekonwertujesz partycję np z NTFS do FAT32 to błędy znikną. Oczywiście nie dam sobie ręki odciąć za to. Ogólnie zawsze jest łaatwiej pomagać jak ma się dostęp do sprzętu ;/

Czlowiek a jezeli chodzi o ten pierwszy program co pisales? i czy przez te programy nie strace plikow na tej partycji??

Zacznijmy do narzędzi systemowych

Start > panel sterowania > narzędzia administrecyjne > zarządzanie komputerem > magazyn > zarządzanie dyskami > ppm na partycje > eksploruj - powinna byc widoczna zawartośc , po przeniesienu zawartości na inną partycje możesz zrobic format

Ściągamy z neta programik TESTDISK http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Download >>

odpalamy go >>

menu wyswietli dyski jakie mamy w komputerze >>

wybieramy dysk na ktorym jest zepsuta partycja i klikamy ANALIZE >>

następnie wybieramy Q czyli QUIT >>

powinien wyswietlić listę partycji, jezeli nie ma wszytkiego klikamy SEARCH! >>

następnie wybieramy WRITE potwierdzamy i wybieramy BACKUP BS i potwierdzamy >>

restartujemy komputer i partycja jest ze wszystkimi danymi!!

http://forum.ks-ekspert.pl/index.php?showtopic=51099&pid=393367&st=0entry393367

:slight_smile:

narzedzia sys nie daja rady wogole nie pokazuje formatu ntfs czy fat32 a na reszcie partycji sa widoczne;/

Oczywiście że tak masz partycję w systemie plików RAW co wskazuje że nie masz żadnego systemu plików to i system nie widzi

na pewno nie sprawdzałeś rozwiązania które podałem

:slight_smile:

ten testdisk cos nie prazy… i nigdzie nie widze tych dyskow po odpaleniu tego pragamiku, i na bank nie widze “ANALIZE” tak jak to opisales…:confused: pomozcie mi bo ja jestem w tym zielony jak swiatlo na skrzyzowaniu!!