[pascal] Dziwny błąd związany z porównywaniem liczb

Mam program do porównywania 3 liczb lecz nie działa:(

uses crt;


var

a,b,c:integer;



begin

       clrscr;

        writeln('Podaj trzy liczby');

        readln(a,b,c);

        if a
        writeln('a,b,c')

        else if a
        writeln('a,c,b')

        else if b
        writeln('b,a,c')

        else if b
        writeln('b,c,a')

        else if c
        writeln('c,a,b')

        else if c
        writeln('c,b,a');

        readln;

end.[/code]


Mam taki problem ze wyskakuje mi błąd

[code]Free Pascal Compiler version 2.4.0-2 [2010/03/06] for i386 Copyright © 1993-2009 by Florian Klaempfl Target OS: Linux for i386 Compiling liczby.pas liczby.pas(11,13) Error: Incompatible types: got “Boolean” expected “LongInt” liczby.pas(13,18) Error: Incompatible types: got “Boolean” expected “LongInt” liczby.pas(15,18) Error: Incompatible types: got “Boolean” expected “LongInt” liczby.pas(17,18) Error: Incompatible types: got “Boolean” expected “LongInt” liczby.pas(19,18) Error: Incompatible types: got “Boolean” expected “LongInt” liczby.pas(21,18) Error: Incompatible types: got “Boolean” expected “LongInt” liczby.pas(25) Fatal: There were 6 errors compiling module, stopping Fatal: Compilation aborted Error: /usr/bin/ppc386 returned an error exitcode (normal if you did not specify a source file to be compiled)

Kod wygląda na 100% dobry a wyskakuje taki dziwny error… Co jest nie tak?

W Pascalu nie można porównywać więcej niż 2 wartości, tj. w ten sposób: a < b < c. Zostanie porównane (a < b) i wartość tego wyrażenia to zmienna logiczna. Następnie ta zmienna logiczna byłaby porównywana ze zmienną c, gdyby takie porównanie istniało (a nie ma w Pascalu operacji porównania typu Boolean z LongInt, co głoszą komunikaty).

Kontynuując poradę poprzednika zamiast a

stanek.94 , nazwij proszę temat konkretnie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978