Paski podczas ruchu w trakcie odtwarzania - VLC

Witam,

Podczas ruchu (nawet małego) podczas odtwarzania w VLC pojawiają się na ruchomym obiekcie takie paski… Nie wiem jak napisać, żebyście zrozumieli, o co mi chodzi…

Tutaj screen

np. na tych lampkach, co ludzie trzymają w VLC pojawiają się te pasy, w odtwarzaczu po lewej nie ( WMP ).

Może to słabo widać, ale po przypatrzeniu się może ujrzycie. Nie udało mi się zrobić screena lepszego przykładu…

Nic z tym nie zrobisz, to jest związane z błędnym dekodowaniem obrazu.

VLC używa jedynie kodeka bazującego na kodzie biblioteki ffmpeg która nie jest zbyt dobra i z niektórymi formatami kodowania obrazu/dźwięku radzi sobie niezbyt dobrze czego akurat w tym przypadku doświadczasz.

Tak samo najprawdopodobniej będzie wyglądał ten film odtwarzany na odtwarzaczach/kodekach pochodnych ffmpeg takich jak ffdshow.

Jedyne rozwiązanie to użycie innego odtwarzacza który odtworzy ten film na innym, lepszym kodeku.

Pozwolę sobie się nie zgodzić z tym co kolega wyżej napisał, ponieważ posiadam podobny player - stosuje go do czegoś innego (torrent-stream) oraz inny główny, pochodny FFmpeg Media Player Classic Home Cinema i po prostu nie ma coś takiego miejsca (akurat posiadam podobne próbki wideo od kolegi zakładającego wątek), więc nie można stwierdzić i wziąć za pewnik że “tak to jest i nie da się inaczej”.

Sprawdź czy masz ustawione tak:

Przechwytywanie_1_JPG_300x300_q85.jpg

Jeżeli tak to może funkcja akceleracji nie działa jak należy - spróbuj ją odznaczyć = u mnie to Accelerate video output(Overlay), a jeżeli to nic nie da to przy Output/Wyjście spróbuj ustawić coś innego.

Sprawdź również tę zakładkę:

Przechwytywanie_2_JPG_300x300_q85.jpg

czy nie jest zaznaczona akceleracja GPU.

Na VLC znam się średnio ale raczej nie jest to normalne (Twój interface może się trochę różnić , bo u mnie to przeróbka VLC)

Takie paski mogą się pojawić przy akceleracji GPU. Niektóre karty graficzne po prostu nie współpracują z taką akceleracją, wtedy ta jest na niej wymuszana i pojawiają się paski. Spróbuj programu Media Player Classic. W nim nie ma takich wynalazków jak akceleracja GPU (tam są flushery).

Spróbuj(o ile nie próbowałeś) w czasie odtwarzania: Obraz>Usuwanie przeplotu(wybierz włączone lub automatyczne)>Tryb Antyprzeplotowy(ja wybieram Yadif) i sprawdź.Jeżeli pomoże możesz właściwe ustawienia zatwierdzić na stałe w ustawieniach VLC.

Pomogła mi rada xyzzyx.

Nie zauważam już tych pasków. Może jakieś małe, ale jeszcze się pobawię trybem przeplotu. Usuwanie przeplotu ustawiłem na Automatyczne , a Tryb Antyprzeplotowy na Dorównać. W ustawieniach VLC zastosowałem to na stałe.

Autorzy VLC mogli by domyślnie tak ustawić.

Mam nadzieję, że nie powrócą. Jeżeli będę miał dalej problemy z odtwarzaczem, napiszę.

Dziękuję wszystkim za pomoc :smiley:

Widocznie problem kolegi miał nieco inny charakter niż ten z którym ja się zetknąłem choć objawy były podobne.

Ja gdy się z tym problemem spotkałem to testowałem w różnych odtwarzaczach i na różnych kodekach, w moim przypadku to kodek był źródłem problemu.

Ale i tak dziękuję za zainteresowanie :smiley: .