Pendrive i NTFS konieczność bezpiecznego usuwania sprzętu

Witam.

Sformatowałem swojego pendrive (patriot 16gb xporter x200) do NTFS’a i teraz muszę (nie zawsze ale dla pewności) używać “Bezpiecznego usuwania sprzętu” czy jest to konieczność jeśli chodzi o pendrive z system plików NTFS czy jest na to sposób, jeśli chodzi o sam fakt systemu plików NTFS to niestety muszę go mieć bo nieraz muszę przenieść większe pliki.

Ja używam bezpiecznego usuwania do każdego sprzętu-tak dla pewności…

Też mam xporter-a na NTFS ale robię tak samo z kartą pamięci,czy smartphonem…

Dodane 23.04.2010 (Pt) 19:15

To tylko dwa kliknięcia :slight_smile:

System FAT32 można odmontowywać “na gorąco” wyjmując pendrive z PC, jednak w przypadku NTFS jest inaczej i z tego co czytałem to ten system naprawdę nie lubi zrywania spójności danych… Może stać się tak, że przy wyjęciu pendrive dane po prostu znikną ponieważ została naruszona tablica alokacji plików… (informacja z jakiegoś forum angielskiego)

jeżeli chodzi o tego pendrive’a (sam takowego posiadam) to równie dobrze możesz użyć najnowszego systemu plików exFAT (FAT64). Wydajność odczytu i zapisu skoczyła mi niemal dwukrotnie w stosunku do FAT32 i NTFS :smiley: Pamiętaj tylko, że windows XP do obsługi exFAT potrzebuje stosownej łatki - http://support.microsoft.com/kb/955704 POZDRAWIAM

A jaki rozmiar wielkości alokacji ustawić przy exFAT ?

hmm a może ktoś doradzić jakiś format który nie wymaga dodatkowych łatek, można odłączać “na gorąco” i pozwala na duży rozmiar jednego pliku?