Pendrive, "scieżka za głęboka" Nie można skopiować pliku

Mam problem z nowym pendrivem… Kingston 8GB, komp mi go normalnie wykrywa, z małymi plikami do 1MB jakos sobie radzi, ale gdy chce wrzucić coś “grubszego” wywala komunikat że ścieżka jest za głęboka, formatowałem go kilka krotnie już i nic z tego, podpinałem do innych portów usb - to samo, próbowałem przekopiować w total commanderze… to samo… ;/

Domyślam się, że chodzi tu o system plików na pendrivie (FAT, FAT32) nie obsługujący plików powyżej 4 GB. Rozwiązaniem może być podzielenie pliku ważącego powyżej normy WinRARem na archiwa o rozmiarze 4 GB.

A czy nie prostszym rozwiązaniem jest sformatowanie pamięci pod NTFS?

Nie spotkałem się z formatowaniem dysku wymiennego pod NTFS (być może jest taka możliwość) Stąd taka moja rada z dzieleniem pliku na archiwa.

Jest taka możliwość, bo sam tak sformatowałem jednego z pendrivów i to samo radzę autorowi tematu.

Jak to zrobić? Proszę bardzo:

1. Podłączamy pendrive.

2. Wchodzimy do Mój komputer i wchodzimy we właściwości pendrive’a.

3. Przechodzimy do zakładki Sprzęt.

4. Wybieramy naszego pendrive’a z listy i klikamy Właściwości.

5. W zakładce Zasady zaznaczamy opcję Optymalizacja wydajności.

6. Teraz już przy formatowaniu pendrive’a możliwa będzie opcja wyboru NTFS.

Da się zrobić pendrive na ntfs i działa:)

A dlaczego miałoby nie działać? :stuck_out_tongue:

bo kingstone robi kiepskie pendrive’y? najgorsza marka na rynku.

Fakt, nie przodują, ale jak ma się to do NTFSu?

fortun89 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

nie chodzi tu o pliki powyzej 4gb, nie moge wrzucić pliku który ma nawet 500-700 mb

Dodane 10.11.2009 (Wt) 15:52

no i co mi pomoglo to że wiem teraz ze kingston robi kiepskie pendrivy? Kupiłem 8gb i nie chce go wywalać, co moge zrobic? formatowalem juz pod fat, probowalem przerzucać w total com, nawet male pliki typu kilka mp3, jest to samo… ściezka za glęboka, albo przerzuca mi 10 mb w 20 min po czym, ikonka przy zegarku zapis nie powiódł sie ;/ Co mam zrobic…