Phenom 965 i Fortis. Bardzo wysokie temperatury!

Witam! Złożyłem sobie nowego kompa. Mój procesor to AMD Phenom II 965. Chłodzenie SilentiumPc he1225 Fortis. Obudowa SilentiumPc Brutus 410. Procesor podkręciłem na 3.6Ghz. Bardzo martwią mnie temperatury które w spoczynku wynoszą około 40C a w stresie nawet 59C. Dodam że chłodzenie według mnie jest mocno dociśnięte ale delikatnie rusza się. Pasta termo przewodząca to MX-2. Proszę o pomoc!!

59 stopni to jeszcze nie tragedia, aczkolwiek wysoko. Do OC trzeba raczej chłodzenia cieczą z dużymi radiatorami. Ewentualnie podokładaj wentylatory do obudowy, by maksymalnie schłodzić powietrze wewnątrz.

To nie są wysokie temperatury. Nie masz się o co martwić.

Inni na tym chłodzeniu robią 4ghz 1.45v nie przekraczając 55C. A ja robię 3.6Ghz i w stresie mam 60C.

Bo wiele zależy od tego, jaka temperatura panuje wewnątrz obudowy oraz to, jaka temperatura panuje w pomieszczeniu w którym stoi komputer. Wystaw sobie skrzynkę za okno przy -30 też będziesz miał dobry wynik.

A czy radiator może się ruszać?? Bo u mnie da się go przechylić na prawy bok i do góry.

temperatury ? są ok w tej budzie dużo mniej nie będzie (pytanie czym sprawdzałeś) sprawdź: http://www.dobreprogramy.pl/HWiNFO32,Pr … 15982.html

obudowa SilentiumPC Brutus 410 niema z boku żadnych otworów,ciasna

  • co może przekładać się na niekompletną wentylację,

dlatego takie temperatury,

choć powinieneś osiągną nisze

możesz jeszcze :

1.zastosować lepszą pastę

2.dołożyć wentylatory

3.jak ustawiłeś wentylator ? - nie wdmuchuje powietrza do środka ?

4.na pewno dobrze dokręcone chłodzenie no przechylać to on się nie powinien:

patrz końcówka filmu

gmerson , Wentylator wdmuchuje powietrze w Fortisa. A gdybym wyciął otwory na boku obudowy żeby założyć jakiś wentyl?

A jak ustawić wentylator Fortisa by sam podwyższał obroty? Bo teraz chodzi na stałych 900RPM

Nie.

U mnie raczej go urwiesz niż przechylisz. Nakrętki mocujące te ze sprężynami mam dokręcone do oporu (z wyczuciem). Temperatura procka przy przeglądaniu internetu bez OC 33’C / 776 RPM a przy OC w stresie jak niżej:

      image_id: 5237

Wpinasz wentylator w czteropinowe złącze CPU_Fan1, następnie kolejno ustawiasz w Biosie obroty na auto, próg obrotów na poziom 1 (najmniejsze obroty) oraz próg temperatury (u mnie 45’C) po przekroczeniu której będą zwiększały się obroty.

ps. tu masz montaż: http://www.silentiumpc.com/fortis-he1225/#intel

Ja$ , Moja płyta to Asus M4A79XTD EVO/USB3. W biosie nie widzę takich ustawień mam tylko takie:

CPU Q-FAN FUNCTION

SELECT FAN TYPE

CPU Q-FAN MODE

CHASSIS Q-FAN FUNCTION

CHASSIS Q-FAN MODE

Nie odczytałeś najważniejszego z wypowiedzi użytkownika Ja$

Radiator dokręciłem. Temperatury nie spadły. :frowning:

… jak ruszałeś radiatorem to pasta termo-przewodząca (gęsta) odrywała się od procka i radiatora tworząc nierówną powierzchnię. Oczyść procesor i stopkę radiatora (Izopropanolem lub czystym spirytusem), nałóż nową pastę, załóż radiator, nie przesuwaj go ani nie przechylaj, dokręć go mocno ale z wyczuciem - śruby są “nieprzelotowe” i powinny być dokręcone do końca. Kontrolę docisku zapewniają sprężyny na śrubach (u mnie w Intelu tak jest).

tu masz namiar na dobrą pastę termo-przewodzącą:

http://www.ceneo.pl/4378886

Kolego w biosie pokombinuj z ustawieniami ja tylko podałem Ci przykładowe rozwiązanie przecież masz opcje: CPU Q-FAN FUNCTION, SELECT FAN TYPE, CPU Q-FAN MODE (CPU to procesor a FAN wentylator)