Physical Address Extension- pytanie o system 32bit Win7

Witam! Przeczytałem ten artykuł

http://www.videotesty.pl/artykul/122/Wy … y-64-bity/

i zainstalowałem Sunrise Seven. W programie tym odhaczyłem odblokuj obsługę do 128GB/RAM x 86 i mam wtedy tylko 2gb ram kiedy normalnie dostępne jest 3,48 GB. Zainstalowana pamięć to 6GB Ram. System Win 7 32-bit. Myślałem ze jak to odhaczę to będzie dostępny cały zainstalowany ram. Co źle zrozumiałem czytając ten tekst, albo inaczej, czy jest to możliwe ze odhaczając to co podane i wtedy będę mieć dostęp do całego ramu (6GB) na systemie 32bit?

Pozdrawiam!

A czy gdzieś w tym artykule jest napisane, że odblokowanie tego mechanizmu da efekt wizualny w postaci zwiększonej liczby RAMu wyświetlanej w Device Managerze? Nie czytałem go aczkolwiek domyślam się, że nie. Widzisz, to że włączyłeś taki feature nie zmienia faktu, że system może zaadresować tylko te niecałe 4GB. To znaczy, że jeżeli na przykład chciałbyś uruchomić pamięciożerny program, który rezerwuje 4-5GB pamięci podczas jednego uruchomienia, to mogłoby się to źle skończyć. Nie znam takich programów… to znaczy znam ale to nie są typowe aplikacje, tylko profesjonalne systemy i one wymagają 64-bitowego OS’a. Technologia o której napisane jest w artykule pozwala natomiast na taką sytuację, w której program ma przydzieloną przestrzeń pamięci wykraczająca poza 32-bitowe adresowanie ale zarówno system jak i sam program są wtedy oszukiwane przez procesor. Odwołując się do takiego adresu procesor inteligentnie dodaje sobie pewną wartość i dopiero taki adres podawany jest na szynę pamięci (to się nazywa przemapowywanie).

Od razu mówię że nie wiem jak jest w windows 7, ale na systemach linuksowych użycie kernela z PAE sprawia że można wykorzystać do 64GB, ale na proces przypada maksymalnie około 3,5GB RAM, Tzn. możesz uruchomić wiele programów używających po 3GB RAM każdy ale nie możesz uruchomić jednego potrzebującego np. 16GB pamięci.

pozostaje reinstalacja systemu na 64x

zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Jest, ograniczenia ilości ram na proces oczywiście nie przeskoczysz ale pc będzie widział cały ram.

http://wj32.wordpress.com/2011/02/23/pa … ows-7-sp1/

Sam to wykorzystuję i jest ok, chociaż u niektórych mogą występować konflikty.