Plik w formacie cda

Witam

Używam Windows Media Player. Próbuję otworzyć plik o rozszerzeniu cda, który wysyłała nam pani od angielskiego. Niestety go nie wykrywa mój media player.Co zrobić ?

http://filext.com/file-extension/CDA

Ale w tym linku jest tylko jakiś skaner.

Jaką długość ma ten plik?

Około 2 minuty.

Może nie długość ale wielkość/objętość/rozmiar.

wymiatacz01 , jeśli ma kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt MB to jest to plik dźwiękowy z płyty CD (powinien wystarczyć prawie każdy program do odsłuchiwania muzyki aby go odtworzyć) a jeśli jego rozmiar ma tylko kilka kilobaitów to jest plikiem opisującym zawartość płyty CD i nie zawiera żadnych danych dźwiękowych - “Pani” się nie zna i przysłała Ci zły plik.

Spróbuj PPM (prawy klawisz myszki) i “otwórz za pomocą”

ten plik ma 4 KB.

No to weź Panią na przeszkolenie jak należy wysyłać pliki dźwiękowe :wink:

To jest pewnie zwykły plik tekstowy (nie zawiera nic ciekawego dla Ciebie) - otwórz go notatnikiem lub innym edytorem tekstowym.

Ten plik ma rozszerzenie cda.

Nauczycielka zapewne zwyczajnie skopiowała pliki z płyty CD-Audio za pomocą Eksploratora Windows.

Napisz jej, że płytę CD-Audio musi zripować do np. formatu mp3, by muzyka grała.

Użyć może np. TO.

No i co z tego? Przecież przy każdym pliku bez problemu można zmienić rozszerzenie. Zmień je na .txt i kliknij na ten plik, to zobaczysz co ma “w środku”

Plik *.cda to jest nagłówek pliku audio z płyty CD. Wystarczy włożyć płytę audio do napędu i zobaczyć jej zawartość w eksploratorze czy Total Commanderze. Będą ta pliki o nazwie track01.cda , track02.cda itd. Wszystkie mają długość 4 kB.

No tak się nazywają. Tylko jest problem że ja na płycie tego nie mam! To jest normalny plik cda. na dysku. A wypalić płyty z tym się nie da bo jak próbuję zrobić audio to wywala errora.

Ten mały plik nie zawiera “danych głosowych” i nagranie go na płytę nic nie zmieni jeśli nie masz dostępu do oryginalnej płyty CD a dlatego “wywala” błąd przy nagrywaniu bo jego wielkość jest za mała - na płycie CD, z tego co pamiętam, minimalna ilość danych to 2 MB.

aha no to muszę pani od anglika powiedzieć.

Wcześniej deFco247 podał Ci dokładną informację jak musisz pozbyć się problemu ale jak widzę to bardzo niedokładnie czytasz to co piszemy [-X Przeczytaj jeszcze raz.