Pliki avi a odtwarzacz dvd

Witam.Panowie i Panie mam do was pytanie dotyczące plików avi i stacjonarnych odtwarzacze DVD.Mam odtwarzacz dvd LG na którym chciałbym odtworzyć plik który mam na komputerze w formacie rmvb.Odtwarzacz takich plików nie odtwarza więc programem Freemaker video converter prze konwertowałem go do avi jednak odtwarzacz nie może ich odtworzyć.Oryginalny plik avi odtwarza bez problemu.Dlaczego tak się dzieje.

Spróbuj użyć innego dekodera video w programie do konwersji, może po prostu odtwarzacz obecnego nie “rozumie”.

Ściąg sobie program mediainfo sprawdź nim plik który jest odtwarzany przez twoje DVD i zobacz jakim jest kodekiem zakodaowany ( sekcja codec ID). Później w swoim programie do konwertowania wybierz dany kodek i przerób film który chcedz odtworzyć na DVD.

Ustaw też odpowiedni kodek dźwięku (przeważnie MPEG Audio Layer 3 co w skrócie oznacza mp3) bo może być tak (jeśli dasz zły kodek), że bedziesz miał obraz ale bez dźwięku.

nie odtwarza ci bo przrerobiles go na nie te avi co twoj odtwarzacz obsluguje…

masz do wyboru divX lub Xvid sprawdz ktory jest obslugiwany i pzrerabiaj na wlasciwym kodeku avi

AVI to kontener i jeżeli człowiek naprawdę się postara, to wrzuci do niego i materiał AVC. Ważne jest tylko to, co siedzi w środku.

Przy kodowaniu DivX-em albo Xvid-em wyłącz opcję Qpel, bo chyba ona najczęściej sprawia kłopoty starszym odtwarzaczom. Ważną sprawą jest też rozdzielczość. Odtwarzacze mają limity, a często nawet łykają tylko obraz o odpowiednich proporcjach.

Dźwięk najbezpieczniej zakodować jako MP3.