Pliki Boot.bak i cmldr - co to jest?

Cześć, po skanowaniu Combofixem i Fixwareout’em zostały mi następujące pliki:

Boot.bak

cmldr

Co to są za pliki, do czego służą? Może to jakieś wirusy?

Można je usunąć?

Z góry dzięki za pomoc

.

To jest kopia bezpieczeństwa pliku boot.ini

To jest chyba coś od konsoli odzyskiwania.

.

.

a można te pliki usunąć? Bo one tak swobodnie sobie “leżą” na dysku…

.

Można

To on utworzył plik konsoli. Czy usunąłeś konsolę ze startu systemu?

Jeżeli nie, to podaj zawartość pliku boot.ini

Otwórz panel sterowania->system->zakładka zaawansowane->sekcja uruchamianie i odzyskiwanie->przycisk ustawienia->sekcja Domyślny system operacyjny->przycisk Edytuj.

Otworzy się notatnik z plikiem boot.ini

A do czego jest potrzena zawartość pliku boot.ini?

Jego zawartość:

[boot loader]

timeout=2

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

C:\CMDCONS\BOOTSECT.DAT=“Microsoft Windows Recovery Console” /cmdcons

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Home Edition” /noexecute=optin /fastdetect

.

[boot loader]

timeout=2

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect

Skopiuj i zapisz to

Ale po co mam to kopiować i zapisywać? Kod podany przez Ciebie, Adam749 , jest taki sam jak mój z “Otwórz panel sterowania->system->zakładka zaawansowane->sekcja uruchamianie i odzyskiwanie->przycisk ustawienia->sekcja Domyślny system operacyjny->przycisk Edytuj”

.

adam749 , usunął konsolę ze startu, a zatem linijkę:

C:\CMDCONS\BOOTSECT.DAT=“Microsoft Windows Recovery Console” /cmdcons

ze startu, czyli wtedy, kiedy mam do wyboru jeden z systemów, tak?

mam usunąć w pliku “Otwórz panel sterowania->system->zakładka zaawansowane->sekcja uruchamianie i odzyskiwanie->przycisk ustawienia->sekcja Domyślny system operacyjny->przycisk Edytuj” pozycję C:\CMDCONS\BOOTSECT.DAT=“Microsoft Windows Recovery Console” /cmdcons , tak?

I co mam ostatecznie zrobić z plikami boot.bak i cmldr? Muszę je przenieść do jakiegoś folderu czy mogę usunąć?

.

Linijkę usuniesz i wtedy nie będzie już linijki wyboru konsoli (samo menu też nie będzie już wyświetlane, bo po co, jak jedynym wyborem będzie sam system operacyjny).

Pliki usuń.

Ok, dziękuję za pomoc:)