Po aktualizacjach z WUpdate poszarpane czcionki w Chromium [screen]

Witam.

zobacz czy na slimjet też tak jest w sumie przeglądarka jest ciekawsza od chromium

Problem będzie chyba dotyczył wszystkich przeglądarek blinkowych, bo na slimjet czcionki również szkaradne.

No to chyba mam problem…

To przywróć system do dnia sprzed aktualizacji. Ustaw aktualizacje na informuj, ale nie pobieraj, ani nie instaluj. To pozwoli Ci ukryć problematyczne.

Nie korzystam z przywracania systemu. Odinstalowałem aktualizację dot. samego systemu, bo ją podejrzewałem. Niestety nic się nie zmieniło.  Łatek bezpieczeństwa nie ruszałem, bo i po co. Żadnych innych poważnych akcji w systemie nie wykonywałem. Sprawa “***********” się z minuty na minutę.

 

Nie wiem co robić, różne strony, w tym  forum.dobreprogramy.pl wygląda okropnie. Czcionki mają domyślne ustawienia. I mimo wszystko jest fatalnie, poniżej cały obraz sytuacji:

 

Jest nieczytelnie i brzydko. Da się to jakoś naprawić :?:  Czy przyczyna może leżeć gdzieś indziej niż w aktualizacjach z Windows Update?

Widać, że tylko arial dobrze Ci się wyświetla. Ustaw od góry do dołu arial.

Swoją drogą, spróbuj naprawy fix item http://support.microsoft.com/mats/Windows_Display_Quality_Diagnostics/pl

Bogdan dzięki za propozycję. Uruchomiłem tego fixa. Stwierdził, że nie wykryto żadnych problemów, dlatego nie będą zastosowane żadne poprawki.

 

Żadnej poprawy  :-x

A sprawdź w podglądzie zdarzeń, czy są jakiekolwiek błędy z czcionkami. Żeby przyjrzeć się bliżej problemowi aktualizacji, to także nie można pominąć konfliktu zabezpieczeń. Chodzi o takie wyłączenie dodatków, jak microsoft DRM, w opcjach internetowych, zakładka zawartość - wyczyść stan SSL - to czyści bufor dla wszystkich przeglądarek, chodzi o wyłączenie na chwilę antywirusa, dodatków do blokowania skryptów i reklam.

Wyczyściłem SSL, nie wiem za bardzo o co chodzi z Microsoft DRM.

Wyączałem antywirusa, podglądy robię w incognito bez rozszerzeń. Dalej jest źle  :?

Czyli co, MS psuje nam system badziewną aktualizacją?

Rozumiem, że nie da się odinstalować tego zbiorczego pakietu poprawek dla IE?

Można odinstalować ie9, wtedy wetną poprawki. Wróci do ie8. Potem ponowne zainstalowanie ie9 dla visty. Użyj normalnego odinstalowania, bo takie programy do usuwania pozostałości, potrafią usunąć współdzielone biblioteki. Kiedyś mi tak usunęło ieframe.dll i nawet poprzednia wersja nie chciała się uruchomić.

Usunąłem, wróciło do IE7, a problem mimo wszystko dalej występował, tak jakby łatki pozostały -.- Ręce opadają.

Pokaż wszystkie zainstalowane programy. Może być z ccleaner, zakładka narzędzia, na dole po prawej masz  - zapisz do pliku tekstowego.

Tak myślałem, że to przez tę aktualizację…

Wygląda to tak. Różnicę widać na tych czcionkach ‘notatnikowych’

IE i jest OK 2eff68389198815.jpg

Firefox 35 i jest źle :frowning: 0a3842389198821.jpg

Moglibyście dokładnie poczytać artykuły na DP (dotyczy to głównie Bogdan_G bo zaraz “rozbebeszy” cały system tak będzie w nim zbędnie kopał)

Problem dotyczy łatki MS15-010 http://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-lata-swoje-oprogramowanie-dziur-jest-sporo-zalecamy-szybka-aktualizacje,News,60941.html - przeczytajcie jej opis pod linkiem zawartym w artykule.

To tyle z mojej strony.

EOT.

 

 

PS. U mnie, na Win 7/8.1/10 zero problemów :stuck_out_tongue:

W skrócie trzeba odinstalować poprawkę “aktualizacja zabezpieczeń systemu windnows KB3013455” :slight_smile:

Pomogło.  :mrgreen:

 

 

Jesteście wielcy! Pomogło od strzału :) 

 

Persentyna

 

 

Właśnie, miałem z tym problem od niedawna, dzięki :smiley:

Sądząc po wpisach w sieci, sporo ludzi ma ten problem. 

 

Ciekawe co ma w głowie facet, który opracował tę łatkę?

 

Jeszcze raz dzięki !

 

Persentyna