Po aktualizacji do win 8.1 brak dzwięku

Witam,

po aktualizacji nie mam dźwięku lapek Lenovo g500 :frowning: szukam i szukam i nigdzie nie mogę rozwiązania znaleźć :frowning:

w menadżerze brak błędów ale po naciśnięciu na głośniczek który ma na sobie krzyżyk  piszę “brak zainstalowanego urządzenia audio”

więc przypuszczam że sterowniki nie działają prawidłowo bo nie są pod win8.1 ale cholera to wie ;/

prosze o pomoc 

Proszę edytować Swój post i poprawić “KRZYK” w temacie wątku, same WIELKIE litery są traktowane jako krzyk w sieci. Zignorowanie zalecenia może zakończyć się usunięciem tematu z forum. Dziękuję za uwagę.

jeśli nie ma sterowników pod windows 8.1 do twojego sprzętu polecam sprawdzić metodę następująca.

 

Odinstaluj obecne sterowniki w manadzerze urządzeń, następnie te sterowniki co masz uruchom w trybie zgodności (instalke sterownika)

ale nie mam żadnych sterowników ;/ prócz tych co są wgrane i nie chodzą :( 

to może warto pobrać dla 8.1

Masz na stronie przecież http://support.lenovo.com/us/en/products/laptops-and-netbooks/lenovo-g-series-laptops/lenovo-g500-notebook

 

Wybierz Audio i System i sa sterowniki do pobrania

 

Win 8.1 32/64bit http://download.lenovo.com/consumer/mobiles/audio146w81.exe

instalowałem to już i dalej to samo w menadżerze super a głośniczek dalej to samo :( próbowałem też slimdrivers i wykryło intela kartę zainstalowało sterowniki i nadal lipa nawet jak odinstalowałem te ze strony lenovo :( 

dalej twierdze ze należy odinstalować najpierw obecne sterowniki , masa ludzi ma problemy z dźwiękiem po aktualce do 8.1

 

Ja bym odinstalował wszystko co z audio związane z dodaj usuń programy

Następnie jeśli coś zostało wywalić sterowniki z manadzera urządzeń aby system był czysty

Wykonał restart

Windows sam powinien zainstalować swoje stery i powinno wszystko działać, opcjonalnie możesz zainstalować pakiet sterów własnie ze strony lenovo

 

Jeśli dalej będziesz miał problem oferuje pomoc na TeamViewer jutro jestem dostępny cały dzień wiec możesz pisać na GG jak byś się chciał tak ustawić na help deska 

próbowałem :frowning: i nic eh win sam instaluje te co dawniej i lipa a gg od dawna nie używam :) 

a jak byś ręcznie zaktualizował sterowniki? tylko nie z automatu tylko wybrać ręcznie pliki *.inf ze sterownikiem. oczywiście w manadzerze urządzeń

chwila :slight_smile: musze poszukać jakiś sterowników inf które by pasowały do mojego intela :) 

wypakuj te stery co mialeś na stronie lenovo, a potem ręcznie wskaż miejsce i system sam znajdzie

spróbuje chodź one nie chodziły ale zawsze warto coś manualnie :slight_smile: za chwile zobaczę bo mnie za chwile coś strzeli cóż za szrot ten win 8.1 zachciało mi sie aktualizacji 

zainstaluj sterowniki np do folderu C:\cos tam i jak sie zainstaluje to skopiuj cały folder gdzies obok, odinstaluj z dodaj usun najnowsze stery i zaktualizuj sterownik wybierając foldery które skopiowałeś.