Po wyszkukaniu w Google powraca do głównej strony

Witam,

od jakiegoś czasu mam taki problem z wyszukiwarką Google. Po wyszukaniu danej frazy i kliknięciu na link przenosi mnie na stronę główną Google. Czy ktoś wie o co chodzi?

Pozdrawiam.

bazzz , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

A jaką masz przeglądarke? Jak Firefox 4 to na górze koło wpisywania linku jest takie coś “Google”. Tam wpisz i zobacz, czy też cię wywali.

Jak Google Chrome - zapytanie wpisz tam gdzie link i enter. Przeniesie cię na Google z zapytaniem wpisanym w link.

Mam Firefoxa. Wpisałem obok ale też nie pomaga. Kiedy chce otworzyc jakąś stronę to przełącza się na jakieś dziwne linki i z powrotem do google.

Zacznij od wyczyszczenia pamięci podręcznej i historii przeglądarki.

Wyczyściłem ale niestety nie pomogło…

Masz router czy modem?

Podłącz inny komputer do tego samego łącza albo uruchom na swoim komputerze inny system operacyjny (np. jakiś Linux typu Live-CD - uruchamiany bezpośrednio z płyty bądź pendrive). I napisz czy tam problem też występuje.

Mam router.

Nie mam za bardzo takiej możliwości. Mogę dodać, że czasem zamiast do Google przekierowuje mnie na jakieś strony z konkursami itp. a czasem wyskakuje komunikat Błąd kodowania zawartości. Czy przeinstalowanie systemy pomoże?

Ściągnij jakąś dystrybucję Linuksa w wersji Live-CD, wypal na płytce (ew. wrzuć na pendrive programem Unetbootin), uruchom komputer z tej płyty/pendrive.

Zależy, czy problem leży po stronie systemu (wirusy), czy po stronie łącza, ew. routera (mało prawdopodobne ale możliwe).