"pobrane.crdownload" i google chrome

Po wpisaniu w pasek google chrome “dell.co.uk” nie otwiera mi się strona della, lecz natychmiast zaczyna się ściągać plik o nazwie: “pobrane.crdownload”. Co to ma być? O co chodzi? Może ktoś wie? Czy u Was też tak się dzieje w tej przeglądarce, gdy wpisujecie tą stronę?

Może dell postanowił zablokować google i preferować tylko IE? Bo w IE strona dell.co.uk otwiera się bez problemu.

Zobaczcie proszę, jak macie u siebie.

U mnie bez problemu: Opera i Chrome w Windows XP:

fa968_MWSnap066.png

chm…to nie wiem co się mogło stać. Czy ktoś może pomóc? Reinstalacja google chrome?

Również bez problemu: chrome i firefox 6 w XP

Może chrome nie poznaje formatu strony i pobiera ją? (crdownload to rozszerzenie nie pobranych do końca plików - każdy pobierany plik ma nazwę plik.crdownload i po ukończeniu dostaje właściwą).

U mnie w Chromium działa, reinstall przeglądarki nic nie daje?

wiesz, to dziwne, jakaś magia :smiley: po zastanowieniu zresetowałem domyślne ustawienia programów i co prawda tak się już nie dzieje, ale strona zamiast się otwierać na angielskiej, otwiera się na polskiej … normalnie jaja.

Ale przynajmniej się już nic nie ściąga po wpisaniu adresu…

Nie zrozumiałem tego, co piszesz, jak przeglądarka mogła pobierać i co? po wpisaniu do paska adresu portalu?

No ale problem połowicznie się choć rozwiązał.

Wg mnie to raczej wina jakiegoś akceleratora pobierania zintegrowanego z chrome niż samej przeglądarki :stuck_out_tongue:

nałożyłem nową instalację chrome na starą i jest to samo, obrazek poniżej …

Generalnie korzystam teraz z Internet Download Manager…sugerujesz, żeby go np usunąć? Tylko, że to nie ściaga się akurat tym programem tylko poprzez przeglądarkę normalnie, jak na obrazku.

Po edycji:

usunąłem trialową wersję Internet download manager i jest po sprawie, dziękuję za sugestię, bo nie wiem, czy bym na to wpadł.