Podkręcanie - problem

Mój sprzęt to:

Temperatura: procesora to 20-25 stopni, płyty 21-23 stopnie

No i chciałem się wziąć za podkręcanie, czytałem różne poradniki i nie wychodzi mi, zazwyczaj komputer dochodzi do ekranu ładowania i albo się resetuje albo jeszcze wali blue screena.

Ramy mam ustawione na 2.2V żeby timingi były 4-4-4-15. Nawet po nie dużym (z 333 do 375) podniesienia taktowania szyny FSB już się nie włącza poprawnie, nawet po podniesieniu napięcia. FSB:RATIO jest ustawione 1:1

Nie wiem co jest powodem, może mam coś źle ustawione w biosie - w linku do płyty można znaleźć manuala, jakby ktoś mógł by spojrzeć jak tam wyglądają opcje i powiedzieć mniej więcej co jak ustawić.

a zwiększyłeś napięcie procesora ?

tak zwiększałem ale nie chciałem za dużo aby nie przesadzić bo nie wiem jakie może być max napięcie

jakie napięcie ustawiłeś ?

według intela max to 1,3625

ustawiłem 1,3600 bo na tej płycie w biosie jednie co 0,01 się da zmieniać przynajmniej u mnie

http://pl.msi.com/index.php?func=faq2show&faq_no=1671 Kiedyś gdzieś czytałem że jest taka opcja energy saver i ona zmienia mnożnik procesora na niższy aby zaoszczędzić prąd . Mam taką opcje w biosie tylko że mam płytę gigabyta. U Ciebie może być problem podobny z tą funkcją Quiet powyżej 2800MHz. Tylko mogę przypuszczać i możesz to sprawdzić, to tylko skojarzenia bo miałem kiedyś taką sytuację że bios źle odczytywał proca przez tą funkcję właśnie. Spróbować zawsze można. Powodzenia .

mam wyłączoną tą opcję

Dodane 27.03.2010 (So) 14:28

chyba mam do tego za słabe ramy… bo w tym blue screenie coś o physical memory jest napisane

Mam dla ciebie złą wiadomość. Wybrałeś zły procesor do tej płyty. Mam tą samą i ten sam procesor i jedyny stabilny wynik jaki udało mi się uzyskać to 2.8 Ghz a procesor z tego co czytałem sam procesor można do około 3.2 Ghz ponieważ ma FSB WALL.

Zanim się skapnąłem że mimo że ta płyta niby specjalnie do podkręcania źle obsługuje tą serie quadów kupiłem chłodzenie zalman 9700 i teraz mogę co najwyżej cieszyć super niską temperaturą rdzeni i ciszą w komputerze bo mam ustawione na najniższych obrotach.

O jakimkolwiek podkręcaniu moich pamięci OCZ DDR2 PC8500 1066MHz CL 5.0 nie wspomnę ponieważ mi się to nie udało.

Jeśli uda ci się uzyskać jakiś niezły wynik to daj znać.