Podkręcanie Procesora Intel Core 2 Duo E7200

Witam… mam komputer z dwurdzeniowym procesorem Intel Core 2 Duo E7200 2.53GHz, chodzący na płytce głównej GYGABYTE P31-DS3L i chciał bym go podkręcić… W biosie wszystkie opcje do zmiany napięcia itp mam odblokowane… Ile da rade wyciągnąć z tego procka bez zmiany chłodzenia i tak żeby chodził w miarę stabilnie i wydajnie??? czekam na jakieś pomysły. pozdro

jaki masz zasilacz?

U mnie jest wykręcony na 3GHz,poszedł by i wiecej ale nie mam czasu za bardzo sie bawić w oc,a to co jest mi wystarczy!Chłodzenie oczywiscie Box,temperatury w normie :slight_smile:

U mnie na boxie poleciał na 3,2GHz, wyżej było już nieciekawie z temperaturami.

IBOX 350W

Ja bym na tym zasilaczu nic nie podkręcał!

A czemu??? wiem ze jest trochę słaby… powinien byc miminum 400W… To jedyna wada mojego komputera;(

Może i nie za słaby co marnej jakości co przy podkręceniu może spowodować uszkodzenie całego komputera więc raczej radzę zmianę jeśli będziesz chciał podkręcać przynajmniej na Modecoma Mc tylko nie Feel!

A przynajmniej troszeczke nie mozna…??? :wink:

to g… które nazywasz zasilaczem nim nie jest to produkt zasilaczo-podobny może wytrzymać dzień, miesiąc , rok prędzej czy później padnie oby nie zabierając z sobą innych części. Dla bezpieczeństwa i czystego sumienia szykuj się na zakup co najmiej Moecom (nie Feel) 350W.

Jeśli masz kasę na nowego kompa to próbuj, ryzykancie. Ciekawe czy wolałbyś przeznaczyć 200 zł na zasilacz czy 2000 na kompa…

Aż taki tępy jesteś? Podkręć sobie na maxa i nie pytaj się już nikogo. Chcesz sobie normalnie podkręcić to kup nowy zasilacz omg ^^

Wy tu jesteście ekspertami nie ja… Zadałem pytanie i otrzymałem odpowiedz wiec jej się będę trzymał…

A jeśli chodzi o wymianę zasilacza to jakie polecacie do takich rzeczy???

Ja się na zasilaczach kompletnie nie znam… Dajcie jakieś linki z allegro albo cos…

Jaka reszta podzespołów?

3 GB RAM

GeForce 9500GT

HDD Western digital 320GB

naped samsung dvd-ram GH22LP20

Do takiej konfiguracji wystarczy Modecom MC-400(nie Feel) ewentualnie coś mocniejszego i jednocześnie droższego- OCZ 500W

To weź sobie jakiś 500/550W z agito.pl to sobie podkręcisz odrazu procesor :slight_smile:

Kurcze gdybym wiedział ze tak to jest z tymi zasilaczami to od razu kazał bym wymienić na jakiś lepszy przy kupnie komputera… Ale jak mam komputer na gwarancji to będę mógł wymienić zasilacz??? Od nowości nie miałem z tyłu obudowy żadnych plomb więc chyba można… jak myślicie?

Czy taki zasilacz byl by dobry?? http://www.allegro.pl/item499911540_zasilacz_atx_400w_modecom_premium_fvat_wwa.html

Z tego co wyczytałem, zasilacz typowo midendowy, ale brak potwierdzających tą tezę testów więc nic pewnego. Nie znalazłem też niestety informacji o maksymalnym obciążeniu poszczególnych linii. Jeżeli ktoś miał styczność z tymi zasilaczami, prosił bym o wypowiedzenie się w kwestii ich jakości i trzymania napięć. Na tą chwilę z czystym sumieniem mogę polecić w tej cenie Modecoma MC.

Nie jakiś, tylko dobry…

Zapytaj się tam gdzie składałeś komputer czy wymiana zasilacza wpłynie w jakiś sposób na gwarancję.

Na upartego jeżeli nie masz plomb to możesz sam w sumie wymienić a jeżeli coś by się stało wsadzić stary sprzęt i rżnąć głupa przed sprzedawcą :lol: