Podłączanie internetu kablowego Multimedia NETGEAR WGR164v9

Witam !!

Otóż mój kolega zakupił taki router. Zamierzamy podłączyć laptopa WI-FI i stacjonarnego kablowo. Wszytko ładnie, pięknie Wi-Fi zabezpieczyłem, komputery się widzą w grupie roboczej, tylko brak dostępu do internetu. Co mam zrobić żeby byl internet?? Najlepiej jakaś instrukcja, czy coś podobnego. Dodam jeszcze, że z multimedii ma stałe IP, przypisywane przez DHCP. Proszę o pomoc :smiley: :smiley:

Dodane 04.12.2009 (Pt) 8:41

Jeszcze płytka odpada, bo na jednym jest XP i nie wykrywa w ogóle, a na drugim WIN 7, płytka nie wchodzi w ogóle, pisze, że tylko WIN XP, “Wiśta”

Hej,

Czyli fizyczne połączenie komputerów i routera jest w porządku. :slight_smile:

Wejdź do ustawień router’a - jak to zrobić, powinieneś naleźć w instrukcji, domyślnie to adres 192.168.1.1, użytkownik to admin bądź administrator a hasło 000 lub 1234 - i znajdź zakładkę Dostęp do internetu, Internet Setup, WAN Setup lub podobną. I skoro masz adres IP statyczny do zaznacza w konfiguracji, by właśnie automatycznie pobierał IP z serwera. Zapisz zmiany i powinno działać.

Nie rozumiem… :-k O co Ci chodziło??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Spróbuj zresetować modem dostępowy Multimedia - po prostu wyłącz go na ok. 30 sek z prądu. Większość tych urządzeń zapamiętuje MAC podłączonej karty sieciowej - po resecie odczyta go z routera i powinno być po kłopocie.

Hej,

Rozumiem, tyle że w 99% przypadków płyta instalacyjna na dobrą sprawę nie jest potrzebna - no chyba że router podłączasz przez port USB.

Czy sposoby, o których pisaliśmy z Antic’iem przyniosły jakieś rezultaty??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Rozwiązanie z restartem modemu pomogło. Potem trzeba było jeszcze w routrerze ustawić, że mój dostawca nie wymaga nazwy użytkownika i hasła. I tyle wszystko śmiga. A mówiąc szczeże - ta płytka jest do 4 liter :slight_smile:

Hej,

Cieszymy się !!

Zgadza się - zresztą tak, jak pisałem wcześniej - w 99% przypadków płyta instalacyjna na dobrą sprawę nie jest potrzebna, a zawiera zwykle tylko dokumentację elektroniczną urządzenia. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus