Podłączenie notebooka do sieci

Witam, planuję kupić laptopa i chciałbym go podłączyć do internetu z komputera stacjonarnego (rozdzielić sygnał).

Mój internet to wi-fi: antena->switch->komputer

Czy jest potrzebny router do podłączenie 2 komputerów, jeśli tak to jaki?

Tak, Router jest potrzebny. Obojętnie jaki (Byle by z antenką) bo z tego co wczytałem to chcesz zrobic internet bezprzewodowo.

Komputery będą w skrajnych miejscach mieszkania, czy nie będzie problemów z zasięgiem ?

http://www.gral.pl/D-Link+DWL-G700AP_377.html - taki mógłby być??

Niestety nie znamy Twojego mieszkania. Natomiast u mnie router z WiFi, na max mocy, działa tylko przez 3 pokoje, gdzie sygnał przechodzi przez 2 ściany, obie drewniano/murowane, i jest już wtedy problem z sygnałem. (Na odcinku 10 metrów).

Witam.

U mnie, na ruterze TP-Link TL-WR543G nie mam żadnych problemów. Dom 10x10m, ruterek jest ustawiony przy oknie w rogu mieszkania na piętrze - zasięg jest wszędzie. Na każdej kondygnacji (w piwnicy i garażu też jest), na podwórku (0,5 ha wokół domu) oraz do dwóch domów wokół mojej działki. Absolutnie nie ma żadnych problemów ze stabilnością. Ściany zewnętrzne mam pustak+cegła czerwona, wewnętrzne z cegły białej. Stropy zbrojone zalewane. Gęsta sieć elektryczna pod tynkami. Brak interferencji.

Kolega ma inny model, ale też od TP-Linka i również rewelacyjny zasięg. Dzieli nas jeden dom i ulica. On u mnie może korzystać ze swojego łącza, ja u niego ze swojego. Rewelacja.

Nie wiem, jak zachowają się sprzęty innych producentów.

Pozdrawiam,

Łukasz

Chyba kolego coś oszukujesz… :wink:

Rozumiem, że masz internet bezprzewodowy, rozumiem również, że antena zbiera sygnał ale dalsza część jest dla mnie zagadką: antenę masz podłączoną do switcha? Może to jest właśnie router lub access point a nie switch?

Koledze się pomyliło, Switch przecież też ma porty, a przypomina router, a router switch

To jest switch (SIGNAMAX 065-7013) :wink:

Sygnał z anteny idzie skrętką do takiego małego “pudełeczka”(jak to się nazywa?) gniazda z napisem POE, i wychodzi drugim LAN do switcha, a ze switcha do komputera.

Zamówiłem ten router: http://www.gral.pl/TP-Link+TL-WR941ND+802+11n_284.html

Jutro będę z nim walczyć

A co masz pomiędzy anteną a skrętką?

No chyba nie powiesz że masz skrętkę podłączoną bezpośrednio do anteny?

Z anteny okrągłym kablem(H-155 zapewne, zakonczony N-ką albo RP-SMA) i to jest w pudełku(zapewne APC z jednym LANem) do tego idzie zasilanie przez PoE skoro autor tematu to znalazł to pewnie tak jest rozwiązane zasilanie tego pudełeczka(APC po skrętce).

Dalej do switcha - KUP TP-Link TL-WR543G - jak tutaj ktoś wcześniej napisał jest to bardzo dobry model - ludziom do sieci też takie coś kupuję i sam takiego posiadam(w obrębie 50m od domu stoją takie 5, 2 u kolegi, 2 u kuzynki, 1 u mnie).

To co teraz idzie od komputer do switcha podłączasz w gniazdo WAN tego TP-Link i klonujesz MAC adress komputera, bądź zgłaszasz adminowi, że zmiana komputera/karty sieciowej i żeby podmienił MAC - dalej już podłączasz ten komputer zamiast do switcha to do TP-Linka(4 porty LAN) a laptopka bezprzewodowo - nie zapomnij o zabezpieczeniu sieci - WPA2 i jakieś nie słownikowe hasło na 10 znaków, bądź słownikowe ale 20-30 znaków.