Połączenie HDMI - RCA

Witam . Pytanie “za 100 punktów”. Mam w amplitunerze kina domowego wyjście “HDMI Output”. Chcę puścić sygnał z tego wyjścia do wieży z wejściami RCA “Cinch” - kanał lewy i prawy (czerwone i białe). Czy do tego celu obligatoryjnie wymagany jest konwerter? Widziałem też takie kable które najprawdopodobniej umożliwiają przesłanie w ten sposób sygnału bez potrzeby konwersji? Jak to faktycznie jest ? Proszę o odpowiedź

Na pewno coś musi konwertować sygnał z cyfrowego na analogowy, aby takie połączenie mogło działać.

Tak, ja też widziałem na allegro i w innych serwisach takie kable/przejściówki które rzekomo umożliwiają łączenie urządzeń poprzez ich wyjście które przesyłają niekompatybilne ze sobą sygnały takie jak w twoim przypadku HDMI (cyfrowe) i RCA Audio (analogowe), nawet miałem tego typu przejściówkę w ręku (po rozebraniu jej okazało się że w środku wtyczki nawet nie są ze sobą połączone) - to zwykły szajs i strata kasy.

 

Nie wiem po co ktoś takie rzeczy produkuje (pewnie jakiemuś producentowi w chinach zostały na magazynie nadmiary wtyczek i wyprodukował to aby się ich pozbyć i trochę przy tym zarobić) ale te przejściówki nawet nie mają prawa działać.

Jak napisał kolega Longhorn2009 coś musi konwertować sygnał cyfrowy do analogowego a przejściówki z wbudowanym konwerterem trochę kosztują i często wymagają podłączenia zewnętrznego zasilania aby działać (teoretycznie przejściówka HDMI-RCA mogłaby czerpać zasilanie z portu HDMI jeśli nie potrzebuje zbyt dużo prądu ale nie wiem czy producenci korzystają z tej możliwości).

a czasem nie masz “normalnego” wyjścia? zlookaj porządnie ew. daj zdjęcie tylnego panelu… może da się prościej i taniej:?:>