Sterownik ekranu przestał działać. HD 7790

Witam Was

Mam problem z nowo zakupioną kartą taką jak w temacie, a mianowicie AMD Gigabyte hd 7790. Problem pojawił się prawie że na samym wstępie po jej “zamontowaniu/zainstalowaniu”. W momencie, kiedy wchodzę w przeglądarkę już gaśnie ekran na kilka sekund po czym się włącza i wyskakuje komunikat sterownik ekranu przestał działać blablabla… pewnie znacie tą historyjkę ;). Jakby ktoś chciał wiedzieć, zasilacz jest firmy delta electronics. model dps 460db a. Mam obawy co to tego, że jest za słaby. Ale byłbym wniebowzięty, jakby wina leżała po innej stronie. Wydałem na kartę wszystko co miałem, za cholerę nie kupię teraz zasilacza. Poprzednia moja karta to radeon hd 4850, działała jak się nie mylę ponad 4lata. W końcu wyskoczyły artefakty, mniejsza z tym. Proszę Was o pomoc. I jeszcze jedno, czy monitor może mieć na to wpływ? Bo wcześniej używałem 19 calowego, a teraz 28calowy telewizor (kablem VGA). Na hd 4850 śmigało…aż padło, myślę, że ze starości, zresztą już wcześniej miałem artefakty ale piekarnik pomógł ;). Nie wiem już co robić

Masz najnowsze sterowniki ze strony amd?

Tak. Najpierw zainstalowałem z płytki, bo na początku komputer sam nie znalazł karty, dopiero po zainstalowaniu sterów z płytki. A następnie te ze strony amd.

Dodane 20.04.2013 (So) 20:15

I jeszcze taka uwaga, że teoretycznie mogę działać w komputerze, tzn mogę oglądać foldery itp, pierwszy moment kiedy się wyłącza ekran to jak odpalam przeglądarkę

Dodane 20.04.2013 (So) 20:47

Niestety problem jest dalej…ale o wiele rzadziej. Nie ogarniam tego…kartę kupiłem wczoraj…jakby co, nówka nieużywana

Dodane 20.04.2013 (So) 23:17

Myślałem, że to wina monitora, ale niestety nie pomogła zmiana. Problem występuje naprawdę często. Zachciało mi się ■■■■■■■ fajnej karty :frowning:

hej

słuchaj, wiem co czujesz i jak zdenerwowany jesteś, miałem identyczny problem ze swoją HD7770. Nie oglądaj się tylko odsyłaj na gwarancje.