Problem z formatem PC - Mysz i Klawiatura nie dział

wczoraj dostałem nowy komputer a do niego kupiłem sobie windowsa 7 home premium 64 bit. Chciałem sobie zrobić formata lecz gdy wyskakuje okno wyboru języka to klawiatura i myszka nie działają. Co mam zrobić?? Dodam ze na kompie jest już system windows 7 hp 64 bit lecz on został zainstalowany zaraz po złożeniu komputera. Pudełko dopiero co wczoraj otwarte z windowsem wiec to będzie jego pierwsza aktywacja czy będzie się czymś różnić od innych aktywacji?? Myślę ze to coś w biosie mam płytę główną Asrock Z77 extrime 4 wer. ATX. Co zrobić?? Ps. Błąd występuję podczas instalacji nie po.

Mycha i klawiatura na USB? Zobacz czy masz w BIOSie Legacy USB Keyboard albo coś podobnego.

Co do aktywacji - niczym nie będzie się różnić. Powinno pójść z automatu.

Arnuko , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Mam tylko takie funkcje USB 2.0 Controlle mogę ją ustawić na Enable/Disable

USB 3.0 Controller mogę ją ustawić na Enable/Disable

Legacy USB Support mogę ją ustawić na Enable/Disable/Auto/UEFI Setup Only

Legacy USB 3.0 Support mogę ją ustawić na Enable/Disable

Wszystkie z powyżej wymienionych są ustawione na Enable.

Klawiatura i mysz jest podłączona do specialnie przeznaczonych do nich portów lecz klawiatura i mysz jest na USB 2.0 a wejścia są na usb 3.0 nie wiem czy to jest jakaś różnica??

Legacy USB Support na enable spróbuj.

To w końcu na "przeznaczonych do nich portów - PS/2 czy USB?

Hehe chodziło mi o specialnie wyznaczone porty USB pod mysz i klawiature.

Przecież pisze ze wszystkie te funkcje sa Enable łącznie z Legacy USB Support.

Nie ma czegoś takiego. Dwa niebieskie porty obok fioletowo-zielonego PS/2 to zwyczajne USB 3.0 (foto), które raczej nie będą działać poprawnie w trakcie instalacji systemu.

Musisz podłączyć myszkę i klawiaturę albo pod dwa porty USB 2.0 (czarne), albo jedno z nich pod PS/2 a drugie pod USB 2.0.