Pomoc w ustawiniu głośników 5.1

Siema, posiadam głośniki 5.1 za nie długo będę miał remoncik w pokoju, i chciałbym je rozstawić tak żeby w miarę fajnie grało (nie mogę ich przyczepić do ściany). Planuje kupić w miarę duże biurko narożne. Macie może jakieś propozycje żeby to rozstawić? Pokój jest kwadratowy.

Zasadniczo głośniki 5.1 rozstawia się w taki sposób:

  1. Głośnik centralny przed/pod/nad monitorem.

  2. Przednie satelity odpowiednio po lewej i prawej stronie monitora (najlepiej pod lekkim kątem względem Twoich uszu).

  3. Tylne satelity za Tobą, np. w rogach pokoju.

  4. Głośnik niskotonowy na podłodze, najlepiej w niewielkiej odległości od ściany, by wzmocnić efekt basów.

To tak w wielkim skrócie. Zapewne melomani podpowiedzieli by Ci dokładnie co i pod jakim kątem ustawiać. W praktyce idealne rozstawienie zależy od długości kabli. Niestety producenci głośników bardzo często dają za krótkie kable do tylnych satelit.

Efekt podobny do klasycznego 5.1 można też uzyskać stawiając przednie satelity po bokach monitora (przodem do Ciebie) a tylne satelity na najdalej wysuniętych krawędziach narożnego biurka skierowane w stronę Twoich uszu- to taka opcja w przypadku bardzo krótkich kabli lub jeżeli nie ma którędy puścić kabli do tylnych satelit stojących w rogach pokoju.

nie wiem jak dodaś fotkę ale zobacz tutaj, obrazkowo jest lepiej niż pisane gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=5791

Tak, dokładnie wiem. Tylko rzecz w tym, że nie mam jak rozłożyć tylnych satelitek… :/Chodzi mi o to, żeby był efekt podobny jak w kinie