POMOCY! Radeon 9200 - Sterowniki nic nie dają?

Witam! Jestem posiadaczem karty Radeon 9200SE i ostatnio natrafiłem na dość nieprzyjemny problem jako fan gier komputerowych… Dokładniej chodzi o to, że ostatnio miałem format dysku C komputera i musiałem wszystko instalować od nowa. Widząc, że w grach grafika wygląda tak, że aż nie da się grać, postanowiłem zainstalować sterowniki do w/w karty. Bez dłużeszego namysłu, wszedłem na stronę producenta (ati.com) i ściągnąłem owe stery - i tu przychodzi cały problem - po zainstalowaniu sterowników nie odczuwa się żadnej różnicy jak wtedy, kiedy nie były one zainstalowne…

Dodam tylko, że np. w gta san andreas grafika wygląda tak:

db73zsx8s4xayte1qn8b.png

Proszę o pomoc, a przynajmniej wyjaśnienie co mam zrobić… Dodam tylko, iż przed formatem tak zepsutej grafiki nie było. Poza tym myślałem, że chodzi tu o ustawienia, ale kiedy przestawiałem wszystko pokolei, nie dało żadnych efektów…

Czuji ,

Witaj na forum :slight_smile:

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

@up

Poprawione

@topic

Ktoś wie co mogę zrobić, by to naprawić?

Sprawdż w Menedżerze urządzeń czy nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania, jeżeli są to w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki /- Aktualizuj sterownik…

/ jeżeli masz płytkę ze sterownikami to z włożoną płytką do napędu CD /.

Zainstalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej - Chipset?

Zainstaluj DirectX 9.0c

Możesz sprawdzić sterowniki Radeon Omega Drivers 3.8.252.

/ miałem je na starym komputerze również z kartą Radeon 9200SE /.

Temat : gra-nie-dziala-catalyst-t242894.html?hilit=ATI%20Radeon%209200%20SE

Właśnie ściągam directx’a - jeśli pomoże odpisze, a jeśli chodzi o tego Chipseta to skąd wziąć te sterowniki i skąd mogę się dowiedzieć jaką mam tą płytę?

Płytę główną (podobnie jak pozostałe komponenty) możesz sprawdzić np. darmowym programem EVEREST. Obowiązkowo zainstaluj sterownik do chipsetu, Radeona 9200, a następnie DirectX. Zalecane, aby odbyło się to w tej właśnie kolejności.

A jaka w tym różnica i skąd mogę wziąć te sterowniki płyty głównej? I jeszcze jedno - czy jest możliwość, że coś namieszam w komputerze przy tych sterownikach do tej płyty?

Zakładam, że jednak nie udało Ci się zainstalować żadnych sterowników karty graficznej. Pewnie je tylko rozpakowałeś to folderu ATI na partycji C. Z DirectX’em pewnie postąpiłeś podobnie. Najlepiej ściągnij jakieś starsze sterowniki. Nowsze nie obsługują Twojej karty. Ponadto będą wolniejsze od starych. Poszukaj NGO Optimized Driver lub Omegi.

Miałem taką samą kartę graficzną i w San Andreas miałem dokładnie taki sam problem. Żadne sterowniki nie pomogą. Po prostu ta grafa i to GTA się gryzą. Odkąd zmieniłem kartę na GeForce’a wszystko działa idealnie.

@up

Nie prawda - przed formatem chodziło elegancko

@up2

Idioty to ze mnie nie róbcie, dobrze? Przecież wiem, że zainstalowane jest wszystko… Jeśli nie wierzysz to mogę nawet zamieścić screeny, eh…

Poza tym ponawiam pytania:

Po formacie zawsze instaluje się wg. p/n kolejności :

  1. sterowniki do chipsetu płyty głównej.

  2. sterowniki do karty dżwiękowej.

  3. sterowniki do karty graficznej.

  4. DirectX.

Jest różnica ponieważ jeżeli np. przed sterownikami do chipsetu płyty głównej zainstalujesz inne to mogą zostać nie wykryte i możesz sobie robić rok czasu…

Nie podałeś jaką masz płytę główną i pytasz się skąd masz wziążć sterowniki.

Nie podałeś nawet jaki masz system.

Tak namieszasz jak zainstalujesz inne.

Zainstaluj Everest Home Edition : http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ition+2.20

i będzie pisać jaką masz płytę główną oraz inne w sekcji Komputer -> Podsumowanie

tak jak to widać na screenie zamieszczonym na vortalu w opisie programu Everest.

Idioty nikt z Ciebie nie robi tylko każdy stara się pomóc. :frowning:

Przepraszam, jeśli źle mnie zrozumiałeś, ale no popatrz z mojej strony jeśli ktoś Ci pisze:

Co do mojego komputera:

ofyvcume3roj1r2b1hau.jpg

Tyle wiadomości powinno starczyć, prawda?

@edit

Teraz czekam na dalsze pomoce co mam zrobić;)

  1. Pobierz sterowniki do chipsetu płyty głównej :

http://speak.wrzuta.pl/plik/aTd2zwdMP0J … npro_v523a

Są w Zip-ie, wypakuj, wyszukaj setup , kliknij dwa razy, poczekaj do pełnej instalacji - zrestartuj komputer.

Klik :

8d0b33de402aa64am.jpg

Sprawdż - jeżeli będzie OK to nic nie rób, jeżeli będzie jeszcze problem to :

  1. odinstaluj sterowniki do karty graficznej.

  2. przeczyścić komputer CCleanerem : http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2 … +v2.19.901

U góry po lewej ,Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner

póżniej ,Rejestr" Skanuj by znależć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

/ podczas instalacji odchacz ,Automatyczną aktualizację CCleaner" oraz ,Dodaj pasek narzędziowy Yahoo" /.

  1. zainstaluj p/w sterowniki Radeon Omega Drivers 3.8.252 lub ATI Catalyst 5.8.

  2. zainstaluj DirectX 9.0c : prawidlowa-instalacja-bibliotek-directx-t213229.html

  3. ponownie sprawdzić w Menedżerze urządzeń czy nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania, jeżeli są to w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki /- Aktualizuj sterownik…

/ jeżeli masz płytkę ze sterownikami to z włożoną płytką do napędu CD /.

@up

Ściągnąłem, ale napotkałem kolejny problem - nie jestem pewien, czy zainstalować owy plik, bo kiedy rozpakowywałem wyskoczyło kilka komunikatów z informacją, że archiwum jest uszkodzone - nie zależnie ode mnie, bo próbowałem dwa razy… Co robić?

Pobierz : http://hostuje.net/file.php?id=1a04abba … 2f9adf0c2a

@up

Okej. Pobrałem, zainstalowałem, uruchomiłem ponownie kompa - teraz czas na relacje (:P):

Więc tak… W samym Gta grafika się nieco polepszyła (obraz jest teraz lekko chropowaty, ale postacie nie znikają), a w innych grach mogę grać już na nieco lepszych wymaganiach, np. w gunzie zamiast niemal wszystko na low to normal i high, więc się sprawdziło. :wink:

Dzięki za pomoc, a temat chyba do zamknięcia.

Zainstaslowałeś polecane sterowniki do karty graficznej oraz DirectX :?:

Jeżeli nie to zrób to.

Zainstalowane mam wszystko, ale tyle mi starczy.