Popsucie się dysku twardego - poprzez złe wyłączenie kom

Witam , otóż mam duży problem , prawdopodobnie któryś z użytkowników komputera źle go wyłączył , poprzez naciśniecie odłącznika prądu na listwie przedłużacza i teraz przy włączeniu komputera , włącza się obraz żeby uruchomić normalnie komputer lub w trybie awaryjnym i jak wybieram uruchom normalne pokazuje się napis Windows i pasek ładowania ale zaraz komputer się restartuje ( w trybie awaryjnym też nie działa ) co w takim wypadku robić :?: , czy jest jakaś szansa że na naprawę dysku lub chociaż odzyskanie danych ? czy może trzeba tylko Windowsa wgrać :?: :frowning: Proszę o pomoc !

Odpal system z płytki instalacyjnej Windows, a potem wybierz Napraw system

wybierz partycję na której masz zainstalowanego windowsa i wpisz hasło administratora (jeśli jest ustalone)

potem wpisz chkdsk /r. Porada tyczy się Windows Xp

Mam tylko jedno pytanie , windowsa miałem na dysku C i też tam najważniejsze rzeczy , czy podczas naprawy windows nadpisze niektóre pliki czy całkowicie oczyści dysk ? i jeszcze jedno , mógłbyś trochę dokładniej napisać gdzie mam wpisać chkdsk /r ?

Możesz też podłączyć swój dysk u kogoś i tam zrobić naprawę z poziomu windows. Klikasz PPM na partycje którą chcesz naprawić i wybierasz właściwości, pózniej narzędzia i napraw błędy. Żadnych danych Ci nie usunie.

Dysk nie zostanie “oczyszczony”. Program spróbuje odzyskać te dane, które uległy uszkodzeniu w momencie utraty zasilania. Wczoraj miałem podobny problem i wszytko wróciło do normy.

Ustaw W Biosie ładowanie z CD-ROM

Wrzuć płytkę instalacyjną Windows

Po załadowaniu instalator zapyta co robić. Wybierz R, aby naprawić system

Po czym wyświetli Ci się konsola odzyskiwania

Wybierz 1, jako, że system masz na pierwszej partycji

Odczekaj, aż pojawi się kursor i wpisz polecenie

chkdsk /r

Skanowanie trochę zajmie

Na koniec, gdy naprawianie się zakończy (będzie listing tego co zrobił i znak zachęty) wpisujesz exit i restart systemu

Potem przywracasz ustawienia w Biosie na ładowanie z hdd

Ale dla bezpieczeństwa (nie wiadomo w jakiej kondycji jest obecnie dysk) dobrze się przejść z dyskiem do znajomego i zrzucić co ważniejsze dane.

a w biosie dysk jest pokazywany prawidlowo?

kolejnosc bootowania tez?

kabelki docisniete?

To też nie do końca jest bezpieczne, bo nie wiadomo jakie dane są uszkodzone. Dysk raczej nie został fizycznie uszkodzony, a ingerencja w ten sposób może uszkodzić dane do odzyskania nadpisując je (podłączając dysk do innego systemu ten przeważnie coś tam chce zapisać) :frowning: a bez checkdiska i tak się nie obejdzie