Porysowany monitor

Kupiłem nie dawno monitor plazmowy dużo dałem za niego a dzisiaj moje dziecko długopisem mi zaczęło po nim rysować trochę udało mi się zetrzeć spcejalną szmatką do czyszczenia monitora ale nie zeszło wszystko czym to zetrzeć by nie uszkodzić??? monitora???

Oj chyba monitor do wyrzucenia przykro mi.

Niestety matrycy nie da się ‘‘wypolerować’’

PS. spoko dzieciak :slight_smile: chyba żadne z jego kolegów nie ma takich drogich zabawek xD

hmmmm… może jakiś rozpuszczalnik ??? :badgrin:

Na Allegro sprzedają folie na wyświetlacze telefonów, tam sprawdzają się naprawdę dobrze, folii nie widać, rys też. Można spróbować.

matmal112 , ale będzie widać tą folię i obraz juz taki gites nie będzie.

Też mam monitor plazmowy. Wszelkie zabrudzenia zchodzą sciereczką nawilązoną.

Monitory plazmowe sa dosyć wytrzymale, możesz wycierac ściereczką mokrą z jakimś płynem czy mydełkiem.

Raczej jakimiś rozpuszczalnikami nie radził bym polerować bo mogą wypalić conieco.

Przed czyszczeniem nie zapomnij wyłączyć monitora.

Pozdro i powodzenia ; ]

Ale to są rysy a ich wyczyścić się nie da … jedynie polerowania albo ta folia ale nie wiem jak to się sprawdzi

Ciekawe ile folii do telefonów będzie potrzebnych na okrycie np. 17 calowego monitora :lol: . Rozpuszczalnik odpada w ciągu kilku sekund wypali wszystkie piksele. Jedynie zostaje tylko chyba polerowanie :slight_smile:


Każdy powinien pomagać nawet na forum

Chyba że porozmawiasz z jakimś sprzedawcą na allegro czy mają jakąś wiekszy kawałek ; d

a pozatym folia ta jest przeznaczona na lcd a nie na plazmy.

możesz kupić cos takiego na próbe, koszty nie są duże

A ten monitor w ogóle działa?? Czym był pomalowany ten monitor kredką mazakiem czy długopisem. Jeśli długopisem to pewnie i piksele się “zdarły”.

danio884 czytaj uważnie…

Same plamy z tuszu długopisa można zetrzeć denaturatem, ale głębsze zarysowania to już inna bajka.

Spróbuj delikatnie usunąć plamy a później zobaczysz czy zostały widoczne rysy.

Plamy już usunął. Zostały rysy = polerowanie lub ta folia ale chyba to nie wypalo

folia nic nie da. Będzie tylko dziwny obraz.

Wiem bo mam tak na MP4 :stuck_out_tongue:

A tak w ogóle to ten ekran działa? Nie rozlał sie ani nic??

nic się nie rozlało tylko że są rysy duże