Poszukuję dobrej i w miarę taniej karty graficznej

Witam. Spaliła mi się karta i poszukuję nowej. znalazłem w miarę tanią a czy dobrą nie wiem bo się nie znam http://allegro.pl/geforce-315-hdmi-1gb-ddr3-directx-10-nowa-i2644579948.html. Jak mam pamięć ram DDRII a karty są w DDRIII to się nie będzie gryzło? Poprzednia moja karta to GF 7300GT 256m 128 bit DDRII HDTV/DVI Była słaba, ale teraz jak lecę na zintegrowanej to jest duża różnica. A i zapomniałem dodać że ta karta ma być mniej więcej na rok i nie chcę dużo inwestować w kompa.

Nie będzie się gryzło.

Nie kupuj tego co podałeś,

szukaj używek

GeForce - 8800GT, 8800GS, 9600GSO 384/768M (unikaj wersji 9600GSO 512)

Radeon - 3850 (poza wersją 256MB, tego unikaj) 3870, 4650, 4670

Jaki masz zasilacz? Producent/Moc

Ile masz kasy na kartę?

Witaj.

Tak jak kolega wyżej napisał - zapomnij o tej karcie z 64 bit-ową magistralą - masakra.

Kupuj co najmniej o szerokości 128 bit-ów i z DDR3 (nie będą się “gryzły” z RAM-em).

Pamiętaj też o złączu jakie masz na płycie głównej, taką kup kartę - AGP czy PCI-E żeby się nie wsadzić na minę.

Kolega w poście wyżej zaproponował Ci karty wydajne lecz o większym poborze mocy wymagające dodatkowego zasilania (dodatkowe zasilanie wymagane jest do kart o mocy wyższej niż 75W) twoja dotychczasowa karta była małej mocy 25W, a np. zaproponowany GF 880O GTX pobiera moc ok 120W a Radeon HD 3850 - 100W.

Kupując kartę o mocy większej niż dotychczasowa, która wymaga dodatkowego zasilania narażasz się na konieczność wymiany zasilacza na mocniejszy.

Ja proponuje jeśli już musisz kupić na rok grafę np. przy zasilaczu 350W to nie wyżej niż GF 7600GT (moc ok 36W) chyba, że masz wydajny zasilacz (450W) to bierz mocniejszą.

Pozdrawiam.

Zasilacz dzisiaj był wymieniony. Jest nim 400 Watowy Tracer. Nie wiem ile to wytrzyma ale raczej do najlepszych nie należy.