Poszukuję drukarki, do 300zł max i w miare taniej w użytkow

Witam serdecznie.

Tak jak w temacie, poszukuję drukarki w przedziale 200-300zł, dopłacić mogę max 30zł. Drukarka ma mieć jeszcze skaner. Ma być jak na ten przedział cenowy wydajna i tania w eksploatacji. Interesują mnie produkty firmy Brother. Jakie modele polecacie? :?

Witam ostatnio drukarki w ,Lidlu’’ lub w biedronce rzucily mi sie w oczy. kosztowaly okolo 240 zl

Rozglądaj się za HP z serii Advantage, znajoma ma taką i sobie chwali. Na dodatek masz w niej tylko 2 tusze czarny i kolorowy. W epsonach masz 4 w Brotherach to nie wiem ale jak powyżej 2 to nie bierz bo jedna się wyczerpie i musisz kupować następny bo drukarki, teraz blokują drukowanie jak brakuje jakiegokolwiek tuszu, a one się równomiernie nigdy nie wyczerpują.

Zdecydowanie nie kupuj drukarki która ma tylko 2 pojemniki na tusz, to spora strata np. jednego koloru nie masz to musisz kupić wszystkie trzy kolory.

Mam brother i są 4 pojemniki, jednego koloru nie ma to blokuje drukowanie. Tusze zastępcze masz po 17,90zł (mam DCP 150C).

To akurat jest wada, nie zaleta. Skończy się jeden z 3 kolorów i kartidż idzie do kosza pomimo, że pozostałe 2 kolory mogą być niemal pełne. Drogie marnotrawstwo.

Niestety, jak się tusz wyczepie zawsze musisz nowy kupić. Z pustego i Salomon nie wydrukuje. A jak pytającemu wystarczy druk cz/b to po co w ogóle atramentówka? Laser spokojnie da radę i będzie mniej kłopotliwy w obsłudze (zasychanie).

Co do tanich domowych atramentówek HP (głowica w kartidżu) trudno je polecać komukolwiek. Zintegrowana głowica sprawia, że zamienniki są droższe i bardziej awaryjne od konkurencji, a jakość wydruków gorsza. Kupujący szukając atramentówki powinien rozważyć, czy zależy mu na jakości druku (bezapelacyjnie Canon) czy tanich oryginałach (Brother). Te ostatnie mają niestety mało trwałe głowice piezoelektryczne, do których osobiście jestem uprzedzony. Do obu marek dostaniesz tanie, dobrej jakośći zamienniki np. Orink / Wox. Jedyny scenariusz w którym HP miałoby przewagę to bardzo rzadkie drukowanie kolorowych dokumentów, dosłownie raz na ruski rok. Jak głowica zaschnie to po prostu wymieniasz kartidż na nowy. Ale czy przy tak rzadkiej eksplotacji w ogóle jest sens kupowania drukarki? Przecież są punkty ksero. Epsona w tym przedziale cenowym nawet bym nie rozważał.

Z kolei ja sobie chwale drukarki Brother (może mam szczęście), od lat mam DCP-150C, nie drukuje jakoś dużo i jeszcze nie było problemów z wydrukiem a od zawsze używam zamienników.

Jak ta mi wysiądzie to też planuje kupno Brother.

Brother, dobre i tanie w eksploatacji.

Osobiście polecam Brother DCP-J140W.

Moja dziewczyna poszukiwała sprzętu na studia (dużo kserowania, drukowania, projektów itp.) i zdecydowaliśmy się na ten model.

1 - masz Wi-Fi, więc odchodzą dodatkowe kable i każdy w domu może bez problemu z tego korzystać za pośrednictwem sieci

2 - urządzenie wielofunkcyjne

3 - 4 pojemniki z tuszem co jak mówili poprzednicy nie zmusza nas do wyrzucania niewykorzystanego całkowicie kartridża - osobiście ni spotkałem się z problemem typu “Nie ma jednego koloru i blokuje drukowanie”. Od jakiegoś czasu nie ma zółtego tuszu a drukuje bez problemu.

4 - TANIA EKSPLOATACJA! Co z tego, że w Stonce są drukarki za 199zł skoro kpl. tuszów to drugie tyle. Tutaj w zamienniku typu bulk (kartridż w foliowym opakowaniu) to 4,99 / 1szt. W przypadku wydruków bez kolorów wychodzi nam ~2gr/stronę :slight_smile:

PS. Tak jak mówi Szczepaniak5315 możesz również popatrzeć na HP Advantage. Wada to tylko 2 kartridże, ale kpl. można kupić za 60zł w oryginale :slight_smile:

Ja z kolei Canona. Głównie z powodu sporadycznego drukowania HQ na wysokogramaturowych papierach foto i płytach CD. No i za rozsądną kasę można wyrwać modele z bajerami pokroju dupleksera, bardzo przydatny. A jak w moim 7-letnim Canonie padłą głowica wyjąłem ją zwalniajac palcem jedną dzwignię (brak konieczności rozkręcania połowy drukarki jak u konkurencji) i zamówiłem regenerowaną u chińczyka za 60$. Drukuje dalej, przy obecnej cenie zamienników na poziomie 10 PLN za komplet (razem 5 tuszy) + przesyłka.

Tylko i wyłącznie Brother też mam DCP-150C świetna drukarka a koszt eksploatacji śmieszny 2zł/szt. na zamiennikach.

http://allegro.pl/10-tusz-brother-dcp-1 … 01587.html

DCP 150C ok, ale jest to już stary model, nieprodukowany i mogę dorwać tylko używane, czyli już po okresie gwarancyjnym.

Drukarka: DCP-J140W, spodobała mi się. Bardzo fajna, gwarancja może być na 3 lata. 3 w 1. Tania w eksploatacji. Możliwość podłączenia wifi, poprzez usb. Ale jeszcze mam pytanie co do wymiany tonerów. Cała katridża składa się z 4 pod tonerów. Czarny, żółty, niebieski, czerwony. Jeżeli wykorzystam cały czarny to muszę wymienić wszystkie 4 czy tylko czarny, bo widzę, po aukcjach, że trzeba wszystkie 4 wymienić. Ale faktem jest to, że tanio można kupić zamienniki. Dobrze kombinuję?

Z hp rezygnuję, bo trzeba instalować mnóstwo oprogramowania które zapycha komputer i nic nie pomaga w użytkowaniu. Do drukarki potrzebuję tylko sterowników i nic więcej byle, żeby pełniło te 3 podstawowe funkcję. A potem to oprogramowanie się aktualizuję tragedia. Z HP rezygnuję, dziękuję za sprzęt.

Nie. Wymieniasz pojedynczo po prostu nikt nie sprzedaje na szt. zamienników jak komplet (4szt.) kosztuje 5zł :slight_smile:

W kompletach kupujesz jakieś “lewe” tusze i ja bym takich nie kupował bo czytałem że po nich lubią głowice zasychać.

Zawsze kupuje na sztuki (oddzielne kolory).

Komplet kolorowych za 44,90zł a na sztuki 17,90zł.

Zatem bzdury czytałeś. To czy w detalu kupisz komplet 5 szt., pojedynczo czy paczki po 10 szt. zależy wyłącznie od danego sprzedawcy. Nie ma to nic wspólnego z jakością oferowanego tuszu. Producent (na ogół Chińczyk) w hurcie oferuje je w kartonach zbiorczych po 1000 szt., przy tak tanich rzeczach nikt się w mniejsze zamówienia nie bawi. Oczywiście mówimy tu o normalnych, fabrycznych, indywidualnie pakowanych kartidżach, a nie rozlewanych chałupniczo w garażu i potem foliowanych pakietowo po ileś sztuk.

Dodane 11.09.2013 (Śr) 13:59

Nie do końca. Twierdzisz, że zależy Ci na długiej gwarancji, ale planujesz kupować zamienniki? Przecież wiadomo, że polski serwis Brothera notorycznie wykręca się z bezplatnych napraw w przypadku stwierdzenia użycia “materiałów eksploatacyjnych firm trzecich”. Albo rybki, albo akwarium. Bezproblemowa gwarancja albo naprawdę tanie drukowanie, na coś musisz się zdecydować.

Używam tylko zamienniki te z alledrogo za około 20zł i nic się nie dzieje więc nie siej -Puma- , zbędnego zamętu za takie tusze 17,90zł za szt. oszalałeś chyba sam to sprzedajesz, że tak polecasz.

Podsumowując, model: DCP-J140W Brother, 3 w 1; gwarancja 3 lata; tania w eksploatacji, 20 zł około zamienniki na allegro, 4 kasetowa, jeżeli skończy się tusz czarny, wymieniamy wtedy czarny kolor i drukuję dalej, analogicznie z wszystkimi kolorami? Jak skończy się 1 kolor to nie muszę od razu wszystkich wymieniać. Poprawcie mnie jeżeli źle myślę. :!:

Nie trzeba Cię poprawiać :slight_smile: Kasety wymieniasz pojedynczo jak napisałem już wcześniej.

model: DCP-J140W Brother to bardzo fajna maszynka za przystępną cenę. A na ile średnio wystarcza kartek czarno i kolor druk? 8)

Nie powiem Ci bo nie kontroluje tego przy tej cenie. Poszukaj u wujka google :slight_smile:

Aha, no to zostałem przekonany. Decyzją została podjęta, ale poczytam sobie o tym sprzęcie jeszcze. Ktoś posiada ten model, jest zadowolony? Opinie, przemyślenia, etc…

Dodane 19.09.2013 (Cz) 16:27

Drukarka DCP-J140@ Brother, klasa, prosta z konfiguracji, komfortowo się drukuje, zero kabli. Po prostu bajka! Nie wiem jak z eksploatacja w praktyce, ale zapowiada się dość ekonomicznie. :smiley: :roll: