Praktycznie wszystko jest rozmyte - jak to wyłączyć?

Witam, mam dość dziwny problem. Dziś rano po uruchomieniu komputera wszystko wyglądało inaczej, ikony, napisy - dosłownie wszystko jest rozmyte. Sterowniki karty graficznej zaktualizowały się bezproblemowo parę dni temu, w tym czasie wiele razy uruchamiałem już PC i wszystko było normalnie. Dla lepszego wglądu na sprawę dołączam przykładowy screen: 1 - cały efekt doskonale widać przy okienku personalizacji. Posiadam Windows Vista Home Premium, zaktualizowany (SP 2). Dodam jeszcze, że problem występuje wszędzie, nawet napis u góry “forum dobreprogramy” jest w ten sposób rozmyty, niechciany dodatek występuje też we wszystkich grach. Proszę o pomoc w wyłączeniu tego “czegoś”.

Zrzut jest czysty i wszystko wygląda normalnie,wina może leżeć po stronie monitora.

Ewentualnie sprawdź w ustawieniach ekranu czy głębia kolorów ustawiona jest na 32 bity.

Nie sądzę żeby coś się stało z monitorem, w dodatku jeszcze wczoraj wieczorem wszystko działało normalnie.

Jak można zresetować ustawienia monitora, bądź sterowników (mam Geforce’a 8500) do stanu domyślnego?

Pochodź po menu monitora. Jeśli to nie jest wina monitora, to OSD opcji monitora wyskakujące po wciśnięciu czegoś tam na obudowie monitora nie powinno być rozmyte. Jeśli jest, to jest to wina monitora.

W sumie, problem rozwiązał się sam. Kilka razy zmieniałem ustawienia monitora (właśnie, przy użyciu tych przycisków na obudowie), ustawiając to raz opcję “filmową”, “tekstową” i “użytkownika”, i z czasem, stopniowo wszystko minęło samo. W każdym bądź razie dziękuję za rady.