Prawidłowe ustawienie zworek dysków ATA

Witam !

Mam dwa dyski jeden samsunga i seagate.

I nie wiem jak ustawić zworki na nich zeby odpalił się komputer—> głowy dysk to samsung . Próbowałem roznych konfiguracji zworek ale cos nie chce komputer sie odpalic-- caly czas ekran botowania… dyski ata

Powinno być napisane na etykiecie dysku, jak poustawiać zworki.

ustaw zworki na Cable select (ewentualnie CS - układ powinien być narysowany na dyskach) i podłącz do jednej taśmy ATA, na środku taśmy ma być seagate, na końcu samsung.

Witam :expressionless:

W Samsungu ustaw zworkę aby pokazywał pimary master a w seagate secondary master :!:

Może pisze ale ja nie wiem gdzie to włozyć ?

dokładnie-1wszy na primary drugi na sec.a jak włożyć? masz dużo poradników i ilustracji na google.pl:) pamiętaj jeszcze aby odpowiednio ustawić boot dysków w biosie też jeśli sam tego bios nie zrobi

jak wyglada pimary master a jak secondary master??? szukalem po google ale nic ciekawego nie znalazlem

To na obrazku zaznaczone takim kwadratem masz do ustawiania zworki na Master czy tam Slave, na obudowie dysku powinno być rozpisane w jakiej pozycji ustawić odpowiednie.

Dysk jako master podłączasz do ostatniego wejścia na taśmie a ten Slave do “środkowego” w biosie ustawiasz First Boot Device na dysk co ma Master, zapisujesz ustawienia i już.

sebastian003 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

a o co chodzi z tymi zworkami. Jeszcze o nich nie słyszałem???

Chodzi o to że w dyskach ATA ustawiają z którego ma być botowany system

Aha. Ale to tylko ATA czy Sata też???

Tylko w ATA w SATA nie ma zworek tylko w biosie się ustawia na master lub slave.

mam ustawic tak Samsunga

[::::::::::’:::::::::][0000] Master

a seagate tak

[::::::::::’:::::::::][::::][0000] Slave

??