Prędkość Pobierania, raz pobiera po 300kb/s-400kb/s czasami po 1mb lub więcej

Witam, nie piszę tutaj z jakimś problemem, tylko tym, że mam internet(prawdopodobnie) 4mb/s, który powinien pobierać po 300-400. Jest to stałe łącze, kablówka, blisko ich siedziby(praktycznie kilka metrów) i niektóre stawki pobiera po 300-400kb/s. A niektóre nawet idą z prędkością od 800kb/s aż do 2mb/s. Nie to żebym marudził czy coś, ale jestem bardzo ciekaw, czym jest to spowodowane? Może wiecie ? :slight_smile:

OxXxO , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie przeskoczysz pobierania z różnych serwerów, a niektóre są naprawdę wolne…

Pewnie masz 4Mb/s i całkiem nieźle Ci pobiera, ale największe ograniczenia są na serwerach

Właśnie w tym rzecz, że gry ze steam pobieram po 300-400kb/s max, a jak mam na jakimś serwerze premium to może pobierać ponad 1mb. I nie mam pojęcia, jakim cudem czasami tak leci.

Nie napisałeś, z jakiego systemu korzystasz. To podstawa. Download i upload zależy też od ustawień. Masz przyklad na win7:

http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/10487-windows-7-przyspieszanie-polaczenia-sieciowego.html

Nie ma się wielkiego wpływu na prędkość downloadu z wolnych serwerów. Nikt też nie ma tak samo dużego pobierania na stałe.

Twoje wyniki nie wskazują na wolne pobieranie przy Twojej prędkości internetu. Coś tam zawsze można poprawić, ale pamiętaj - żadnym cudownym programom przyspieszającym pobieranie z internetu - nie wierz. Często, to odwrotne skutki i intruz w systemie. Tylko optymalna sprawność systemu, gwarantuje zadowalające wyniki.