Prośba o wskazówki dt. programowania

Witam.

Chciałbym wziąć poważnie za naukę programowania a dokładniej języka C++. ew. C#

W technikum mamy aktualnie visuala i średnio mi to idzie bo ani zapału nie miałem ani nie pasował mi sposób w jaki przedstawiał to nauczyciel.

Chciałbym się wziąć od początku za programowanie i teraz jaki mi polecacie ? (C++/C#) oraz czy mam się uczyć w visualu czy innym kompilatorze.

Za wszelkie wskazówki bardzo serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam.

 

Ja polecam C++, tutaj masz lagodne wprowadzenie do programowania obiektowego. Dla mnie ten jezyk jest tez bardziej czytelny. Co do IDE mi najbardziej pasuje visual studio 2012.

Lepiej w C#, bo C++ jest bardziej zamotany. Poza tym w C# masz dużo fajnych rzeczy i liźniejsz to co ważne - architektura, algorytmy, dostep do baz, mocki, injection etcj. W C++ tez większość da się zrobić, ale będzie bolec. Możesz pomyslec tez o Java, ale jest bardziej jakby to rzec drewniana (jak dla mnie)

Jeżeli chcesz pisać na mikrokontrolery i linuxa i nie chcesz się wiazac mocno z Windows, bierz C i C++ oraz może trochę Pythona jak odskocznie od C/C++ i nauke, jak to można zrobić inaczej.

Jeżeli WWW - bierz Javascript i hmmm tutaj zonk, bo fajne jest C# w web, java mocniej zagmatwana, także w web (może na początek), a z darmowego hostingu PHP (bleeee).

 

Powyzsze przy zalozeniu, ze masz zapal, bo jak nie to olej programowanie, szkoda życia.

 Żeby być dobrym, trzeba wytrwalosci, ciężkiej pracy, dużo czasu. Ja po kilku latach miałem wrazenie, ze więcej nie wiem niż wiem. Lub inaczej: ciagle się ucząc zauwazylem więcej obszarow, gdzie brakowalo mi wiedzy.

Python. Przyjemna składnia, multiplatformowość, mnogość zastosowań.

Java. Największe zapotrzebowanie na lokalnym rynku.

 

Istnieje takie narzędzie, jak C++ builder od Borlanda. Jest możliwość stworzenia aplikacji bazodanowej w oparciu o serwer firebird.

Dzięki, a polecicie mi jakąś książkę/poradnik? :slight_smile:

Szkoła Programowania S.Prata -> C++

Rusz głową z heliona -> C#

Python -> Na stronie : http://pl.python.org/ znajdziesz różne kursy

 

Baza jest bardzo duża :slight_smile:

:arrow: Poradnik Początkującego Programisty

Jeśli chcesz uczyć się C++ to mogę Ci polecić Megatutorial “Od zera do gier kodera”

Miłej zabawy :smiley:

Dzięki wielkie wszystkim za pomoc :slight_smile: