Problem z HD 7770 czy karta bedzie kompatybilna z PCIe 1.0

Witam

Mam problem z kartą graficzną Club 3D HD7770 1GB GDDR5

mianowicie nie wiem czy będzie ona pasowaąa do mojej płyty głównej. Płyta główna to Gigabyte GA-G31M-S2L i z tego co wynika z jej specyfikacji obsługuje złącze PCI-EXPRESS 1.0 a ta grafika (może się myle) ale wydaje mi się że ma PCI-EXPRESS 3.0 i pytanie czy ta karta będzie u mnie działać?

z góry dziękuje za odpowiedzi

pozdrawiam

Będzie działać. Złącze PCI-E jest kompatybilne wstecz. Sam na swojej płycie mam pci-e 1.1, a HD 7700 śmiga elegancko.

a moglbys podac model twojej plyty glownej? Bo napisalem pare tematow na kilku roznych forach i wiekszosc osob mowi ze ta karta bedzie dzialac lecz chwile temu ktos napisal mi ze kupil Radeon HD7770 1024MB DDR5/128bit i testowal ja na Gigabyte GA-G31M-ES2L oraz Gigabyte GA-G41M-ES2L (sa to plyty z “rodziny” mojej plyty.) i twierdzi ze grafika ta mu nie dziala tzn. monitor nie reaguje, a wiatraki karty ruszają, dioda się pali. natomiast jak testowal ja na Asrock P67 Pro3 to karta dzialala

znalalzme rowniez takie cos: "Karty HD7xxx nie beda dzialaly na PCI-Ex 1.0/1.1 x16. Sprawdzone i potwierdzone, sam kupilem i wtopilem. Na plycie ASUSa M2V-MX karta ASUS HD7770 nie uruchamia sie, mimo podlaczenia do zasilacza OCZ ModXStream 600W. Brak sygnalu po DVI oraz VGA przez przejsciowke VGA-DVI. Na innej plycie glownej, rowniez ASUS, model M4A785TD-V EVO i zasilaczu OCZ Fatality II 550W uruchomila sie od razu.

Wyczytalem na angielskojezycznych forach ze karty w standardzie 3.0 moga sie uruchomic jedynie na slotach od 2.1 wzwyz. Na starszych PCI-Ex 1.0/1.1 niestety nie ma takiej mozliwosci. Sloty 1.0 i 1.1 sa kompatybilne z kartami maksymalnie na szynie 2.0."

i nie wiem co robic

Bylbym wdzieczny jakbys podal model twojej plytyglownej

EDIT: ja chce kupic HD 7770 a ty masz HD 7700 tak?

Moja płyta to Asus M4N68T, a HD7770 to referent od Gigabyte rev.2.0

Sam jestem dopiero początkującym, uczącym się informatykiem, ale moim zdaniem, to co wyczytałeś o niekompatybilności z pci-e niższymi od 2.1 to jakieś bujdy. Kolejne wersje PCI-E nie różnią się niczym prócz zwiększanej przepustowości, która w wypadku karty ze średniego segmentu, jaką jest HD7700, i tak nie zrobi większej różnicy. Kilka procent, które zobaczy się najwyżej dopiero w jakimś benchmarku.

totalna bzdura mi na gigabyte z nforce 550 z pcie 1.1, HD 7770 działała bez problemu oraz Hd 6770 który mam obecnie też działa bez problemu

btw pamiętajcie o nowych biosach do płyt

Wielkie dzięki za odpowiedzi. Napisałem temu kolesiowi żeby bios uaktualnił i żeby dał mi znać. Ewentualnie zamówie tą grafike jesli nie będzie dziąlać to ja zwróce, zbiednieje tylko o koszty wysylki.

Qatooo83 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy swoich postach.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Sam zamawiałem 7770 klientowi do starej płyty z PCI-E 1.0 i ruszyła z miejsca i nie ma żadnych problemów po prostu należy pamiętać, że przy takich operacjach pierwszą czynnością jest aktualizacja BIOSu.